یکشنبه 27 خرداد، 1403

کدخبر: 12982 07:50 1402/12/02

نیروگاه انرژی خورشیدی آرامستان باغ رضوان راه اندازی شد

نیروگاه انرژی خورشیدی آرامستان باغ رضوان راه اندازی شد

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان از ایجاد نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 510 کیلووات در باغ رضوان به منظور تامین انرژی برق خبر داد.

علی حاجیان با اعلام این خبر گفت: برای تأمین برق از طریق انرژی خورشیدی توانستیم نسبت به احداث یک پنل خورشیدی با ظرفیت 510 کیلووات در آرامستان باغ رضوان اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه با احداث این پنل خورشیدی و 2 ظرفیت 20 کیلوواتی دیگر، ظرفیت انرژی خورشیدی آرامستان باغ رضوان به 550 کیلووات می‌رسد، افزود: علاوه بر این، خدمت دیگری نیز به شهروندان ارائه خواهیم داد مبنی بر اینکه در سه مکان پرجمعیت باغ رضوان شامل سالن تطهیر و دو بخش در فاز سه، پارکینگ مسقفی احداث می‌شود تا از سقف آن جهت نصب پنل خورشیدی استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان با بیان اینکه فرآیند ساخت و نصب پنل تا پایان امسال به سرانجام می‌رسد، گفت: از پایان فروردین سال آینده با همکاری اداره برق، انرژی تولید شده را وارد مدار می‌کنیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه کل برق مصرفی آرامستان باغ رضوان تا چند سال آینده در همین مکان تولید شود، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر جمعیت زیادی در فاز سه باغ رضوان در رفت و آمد هستند، نسبت به احداث دو پارکینگ در این فاز اقدام می‌کنیم تا پنل خورشیدی برای تولید برق در این محل نصب شود.

حاجیان با اشاره به اعتبار لازم برای اجرای این طرح گفت: هزینه پنل‌ها 21 میلیارد تومان است که به همراه هزینه احداث پارکینگ مجموعاً 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: میزان مصرف برق آرامستان باغ رضوان تقریباً 1.2 مگاوات است که با احتساب 550 کیلووات تقریباً 45 درصد از انرژی برق تأمین خواهد شد.

به گفته وی با اجرای این پروژه‌ها باغ رضوان، از این حیث رتبه قابل توجهی در بین آرامستان‌های کشور و در میان بسیاری از دستگاه‌های اجرایی اصفهان خواهد داشت.

 

 

 

برچسب: انرژی خورشیدی ، شهرداری اصفهان ، اصفهان ، آرامستان باغ رضوانhttps://jahaneghtesad.com/direct/12982


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |