شنبه 05 اسفند، 1402

کدخبر: 17 22:00 1401/11/01
دسته‌بندی: اقتصاد شهری

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران گفت: با اجرای فاز دوم مدیریت هوشمند توزیع آرد و نان کمک هزینه پخت نان افزایش می‌یابد.

قیمت این محصول برای مصرف‌کننده تغییری نخواهد داشت.

بیژن نوروز مقدم آبکنار رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران اظهارکرد: فاز دوم مدیریت هوشمند توزیع آرد و نان قرار بود از ابتدای دی ماه امسال آغاز شود اما هنوز اجرا نشده است و زمان جدیدی نیز برای اجرای این طرح به ما ابلاغ نشده است.

وی افزود: در فاز اول مدیریت هوشمند توزیع آرد و نان، بدون افزایش قیمت این محصول برای مردم، کمک هزینه پخت نان معادل ۱۵ درصد قیمت نان فروخته شده هر شب به حساب نانوایان واریز می‌شود و قرار است در فاز دوم مبلغ کمک هزینه پخت نان افزایش یابد تا از ضرر و زیان فعالان این بخش جلوگیری شود.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران ادامه داد: با اجرای فاز دوم مدیریت هوشمند توزیع آرد و نان قیمت نان برای مصرف‌کننده تغییری نخواهد کرد و مانند گذشته با کارت‌های بانکی قابل خریداری است.

 

وی تصریح کرد: درباره فاز دوم مدیریت هوشمند توزیع آرد و نان مطرح است که آرد بر اساس صحت عملکرد نانوایان به آنها اختصاص یابد اما هنوز به صورت مکتوب چیزی به ما اعلام نشده است و نمی‌دانیم که این طرح از چه زمانی و به چه صورتی اجرا می‌شود.

 

نوروز مقدم آبکنار گفت: درحال‌حاضر بر اساس عملکرد نانوایان با دستگاه‌های خرید نان، هر شب ۱۵ درصد کمک هزینه معادل قیمت نان فروخته شده به حساب آنها واریز می‌شود.

 

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران ادامه داد: در کارگروه آرد و نان استان تهران به ما اعلام شد تا یک ماه دیگر یعنی تا ۲۵ دی ماه فاز دوم مدیریت هوشمند توزیع آرد و نان اجرایی می‌شود اما از این تاریخ عبور کرده‌ایم و هنوز این طرح اجرا نشده است.

 

نوروز مقدم آبکنار گفت: فعلا میزان سهمیه آرد نانوایان تغییری نداشته است و نرخ نان بر اساس قیمت ۱۴۰۰ به فروش می‌رسد درحالی که قیمت همه کالاها افزایش زیادی داشته است.

 

وی تصریح کرد: همچنین برخلاف وعده‌ها که قرار بود هزینه آب، برق و گاز، ارزان در اختیار نانوایان قرار گیرد اما آن نیز عملیاتی نشد.

منبع: تسنیم

برچسب: جهان اقتصاد ، نان ، قیمت نان ، آرد ، اخبار روز ، توزیع آرد ، سهمیه آردhttps://jahaneghtesad.com/direct/17


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |