دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 1234 13:45 1402/01/04
حاجی‌دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت :

مهار تورم توامان با رشد تولید دنبال شود

حاجی‌دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت :

مهار تورم توامان با رشد تولید دنبال شود

حاجی دلیگانی اظهار کرد: کاهش تورم و رشد تولید باید به طور همزمان دنبال شوند چراکه اگر از رشد تولید غافل شویم رکودتورمی خواهیم شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی  با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال "مهار تورم و رشد تولید" گفت: مهار تورم و رشد تولید و موضوعی است که باید به طور همزمان دنبال شوند تا بتوانیم به هدفی که مدنظرمان است یعنی بهبود وضعیت اقتصادی کشور برسیم.

وی افزود: اگر مهار تورم را با استفاده از ابزار‌های مختلف محقق کنیم، اما از تولید غافل شویم رکود تورمی خواهیم شد که تبعات منفی آن گریبان‌گیر جامعه می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: رهبر انقلاب علاوه بر نام‌گذاری سال جدید به نام کاهش تورم و رشد تولید در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه نیز این موضوع را لحاظ کردند و به آن پرداختند.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه رشد اقتصادی ۸ درصد و تورم تک رقمی را برای ۵ سال برنامه هفتم توسعه در نظر گرفتند.

وی افزود: نامگذاری سال جدید به نام کاهش تورم و رشد تولید و در نظر گرفتن این موضوعات در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه نشان دهنده توجه خاص و ویژه رهبر معظم انقلاب به بحث رشد اقتصادی و رشد تولید در کشور است.

برچسب: جهان اقتصاد ، رشد اقتصادی ، برنامه هفتم توسعه ، اخبار روز ، حسینعلی حاجی دلیگانی ، هیات رئیسه مجلس ، مهار تورم و رشد تولیدhttps://jahaneghtesad.com/direct/1234


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |