یکشنبه 12 آذر، 1402

کدخبر: 9563 10:30:00 1402-08-25

مالکان این خانه‌ها فقط تا پایان سال فرصت دریافت سند دارند

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن

مالکان این خانه‌ها فقط تا پایان سال فرصت دریافت سند دارند

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن

آن‌طور که معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده متقاضیان دریافت سند در سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین تا پایان اسفندماه فرصت ثبت‌نام در سامانه ارایه تسهیلات بافت فرسوده را دارند.

بر اساس بند «م» تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲ متقاضیان دریافت سند در سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین تا پایان اسفندماه فرصت ثبت‌نام در سامانه ارایه تسهیلات بافت فرسوده را دارند.

 

محمد آیینی ـ مدیرعامل  شرکت بازآفرینی شهری ایران ضمن اعلام این خبر گفته است: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه ارایه تسهیلات بافت فرسوده شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی www.facility.udrc.ir نسبت به ثبت تقاضای خود برای دریافت سند مالکیت ملک خود اقدام کنند

 

آینیی خاطرنشان کرد: توجه به نوسازی بافت‌های فرسوده و ترغیب و تشویق مردم، سازندگان و پیمانکاران به اهمیت نوسازی این بافت‌ها و همچنین ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی مورد تاکید دولت سیزدهم است.

 

بنابراین گزارش، طرح سنددار کردن خانه‌های واقع در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهرها که در سال‌های اخیر مطرح و شهریور سال گذشته آیین‌نامه آن توسط دولت سیزدهم تصویب شده، بنا به گفته‌ کارشناسان دارای مزایایی است که برخورداری ساکنان این مناطق از خدمات شهری از جمله فواید آن است.

 

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱، در اجرای تکلیف قانونی مقرر در بند (ک) تبصره (۱۱) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موضوع واگذاری اراضی در مالکیت وزارت راه و شهرسازی به متصرفین با اولویت سکونتگاه‌های غیررسمی، آیین نامه اجرایی این بند از قانون را به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به تصویب رساند.

 

ایسنا

برچسب: تسهیلات بافت فرسوده ، خانه قولنامه ای ، طرح سنددار کردن خانه‌ ، سکونتگاه‌های غیررسمیhttps://jahaneghtesad.com/direct/9563


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |