شنبه 11 آذر، 1402

کدخبر: 6374 10:03:00 1402-05-21
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۵/۲۱

افزایش قیمت طلا در جهان

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۹۱۳ دلار و ۷۶ سنت رسید.

به نقل از رویترز، انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا مبنی بر افزایش قیمت تولید کننده در این کشور در ژوئیه باعث بالا رفتن ارزش دلار و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا شد و قیمت طلا را پایین آورده است. طلا در آستانه سومین هفته پیاپی کاهش قیمت قرار دارد. 

قیمت هر اونس طلا امروز بدون تغییر خاصی و با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۹۱۳ دلار و ۷۶ سنت رسید. 

شاخص قیمت تولید کننده در آمریکا کمی بالاتر از حد انتظار بوده که ارزش اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور و همچنین شاخص دلار را کمی بالا برده است. بنابراین خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر شده و تمایل برای آن پایین می‌آید. 

وزارت کار آمریکا اعلام کرد شاخص قیمت تولید کننده برای تقاضای نهایی ۰.۳ درصد در ماه گذشته میلادی افزایش یافته است. شاخص قیمت تولید کننده در آمریکا در یک سال منتهی به ماه ژوئیه ۰.۸ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که اقتصاددان‌ها یک افزایش ماهانه ۰.۲ درصدی و یک افزایش سالانه ۰.۷ درصدی را پیش بینی کرده بودند. 

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز پنجشنبه نشان داد شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور افزایش متعادلی در ماه ژوئیه داشته که امید به پایان روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش می‌دهد. 

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد. 

قیمت نقره امروز با ۰.۳۴ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۷۴ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۰ درصد افزایش ۹۱۶ دلار و ۷ سنت معامله می‌شود.

 

منبع: تسنیم

برچسب: جهان اقتصاد ، دلار ، قیمت طلا ، طلا ، اونس طلا ، بازار طلا ، قیمت دلار ، ارزش دلار ، نقره ، قیمت نقره ، قیمت پلاتین ، پلاتین ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/6374


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |