چهارشنبه 05 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 179 11:43 1401/11/08
نفت برنت ۸۶ دلار و ۶۶ سنت شد

قیمت جهانی نفت امروز (۱۴۰۱/۱۱/۰۸)

دسته‌بندی: انرژی ، نفت و گاز ، بازار
نفت برنت ۸۶ دلار و ۶۶ سنت شد

قیمت جهانی نفت امروز (۱۴۰۱/۱۱/۰۸)

دسته‌بندی: انرژی ، نفت و گاز ، بازار

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸۱ سنت معادل ۰.۹۳ درصد کاهش به ۸۶ دلار و ۶۶ سنت رسید

 نشانه‌های افزایش عرضه نفت روسیه تأثیر اطلاعات اقتصادی بهتر از حد انتظار آمریکا و امید به بهبود سریع تقاضا در چین را خنثی کرده و باعث پایین آمدن قیمت نفت شده است. قیمت نفت طی یک هفته گذشته تغییر چندانی نداشته و تقریباً ثابت بوده‌است.

 

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 81 سنت معادل 0.93 درصد کاهش به 86 دلار و 66 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 1 دلار و 33 سنت معادل 1.64 درصد کاهش 79 دلار و 68 سنت معامله می‌شود.

 بارگیری نفت از بنادر بالتیک روسیه 50 درصد در ماه جاری میلادی نسبت‌به ماه قبل افزایش داشته است. فروشندگان نفت روسیه تلاش می‌کنند تقاضای بالا در آسیا را تأمین کنند و از افزایش جهانی قیمت انرژی بهره می‌برند.

 تاجران عقیده دارند اگر عرضه نفت روسیه همچنان در ماه آینده هم روبه‌افزایش باشد قیمت نفت کاهش بیشتری خواهد داشت.

  شرکت‌های انرژی آمریکا تعداد چاه‌های نفت و گاز خود را در این هفته روی 771 ثابت نگه داشته‌اند. دراین‌بین، نمایندگان ائتلاف اوپک پلاس هم هفته آینده برای بررسی سطح تولید نفت دیدار خواهند داشت. برخی منابع این ائتلاف پیش‌بینی می‌کنند هیچ تغییری در سیاست فعلی تولید اتفاق نیفتد.

 فدرال رزرو آمریکا هم در اجلاس 31 ژانویه و اول فوریه درمورد افزایش نرخ بهره تصمیم‌گیری خواهد کرد. تورم در آمریکا پایین آمده و تولید ناخالص داخلی سریع‌تر از حد انتظار یعنی 2.9 درصد در سه‌ماهه پایانی 2022 رشد کرده‌است.

 افزایش 4.2 میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت آمریکا در قطب ذخیره‌سازی کاشینگ هم بر بازار نفت تأثیر گذاشته است.

 تعداد موارد ابتلا به کرونا در چین 72 درصد نسبت‌به اوج آن در آغاز سال جاری میلادی کاهش یافته و میزان مرگ‌ومیر در بیمارستان‌ها هم 79 درصد پایین آمده‌است. این آمار حاکی از عادی شدن اقتصاد در چین و بهبود تقاضا برای نفت در این کشور است.

منبع: رویترز

برچسب: جهان اقتصاد ، انرژی ، قیمت نفت ، اخبار روز ، قیمت جهانی نفت ، قیمت نفت و گازhttps://jahaneghtesad.com/direct/179


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |