یکشنبه 26 فروردین، 1403

کدخبر: 13194 12:17 1402/12/09
عضو اتاق بازرگانی ایران خبر داد:

عمان ششمین مقصد صادرات محصولات ایرانی

دسته‌بندی: اقتصاد توسعه
عضو اتاق بازرگانی ایران خبر داد:

عمان ششمین مقصد صادرات محصولات ایرانی

دسته‌بندی: اقتصاد توسعه

رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان در دیدار با مدیر کل صنایع غذا و داروی وزارت صنعت معدن و تجارت افزود: ارزش وارداتی کشور عمان در سالهای اخیر بیش از ۳۰ میلیارد دلار بوده است که بر اساس آمار سازمان تجارت جهانی WTO ، در شش ماه ابتدایی امسال ، ایران رتبه دهم صادرات به عمان را در میان کشورهای دنیا به خود اختصاص داده است .

به گزارش روزنامه "جهان اقتصاد" ، ناصرالدین اسلامی فرد گفت : صادرات ایران به عمان در سال جاری بیش از  یک میلیارد دلار بوده است که رشد بیش از ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته و پس از عراق، امارات، ترکیه، پاکستان و افغانستان ، عمان ششمین مقصد صادرات محصولات ایرانی است.
 
این فعال اقتصادی تصریح کرد: عمان پلی میان شبه جزیره عربستان، آسیای شرقی ، هند و خلیج فارس به شمار می آید و به دلیل روابط مطلوب سیاسی ، اقتصادی و اشتراکات مذهبی و فرهنگی بین دو کشور که سابقه تاریخی عمیقی دارد ، تجار ایرانی می توانند از فرصت طلایی عمان برای صادرات به این کشور و کشورهای آفریقایی و عربی استفاده کنند.
 
مدیرکل دفتر صنایع غذا و داروی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار گفت : راهی جز بین‌المللی و صادرات‌محور شدن، نداریم.
 
نازنین داراب‌زاده، صادرات را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های امروز این دفتر دانست و تأکید کرد: مشورت‌های بخش خصوصی را به دیده منت می‌پذیریم چون بخش خصوصی چابک‌تر و به‌روزتر است.پس باید از این ظرفیت بیشترین بهره را ببریم.
 
این مقام مسئول  تصریح کرد: واقفم که در شرایط امروز تجارت و تولید ، کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است. بنابراین تولیدکنندگان و تجاری که امروز فعال هستند، بسیار هنرمندند.
برچسب: ترکیه ، ایران ، اتاق بازرگانی ، کشاورزی ، عمانhttps://jahaneghtesad.com/direct/13194


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |