پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 7083 05:16 1402/06/09
دلیل افزایش شدید قیمت بیت کوین چه بود؟

علت افزایش قیمت بیت کوین

دسته‌بندی: فناوری ، کریپتوکارنسی
دلیل افزایش شدید قیمت بیت کوین چه بود؟

علت افزایش قیمت بیت کوین

دسته‌بندی: فناوری ، کریپتوکارنسی

با پیروزی شرکت گری‌اسکیل در دادگاهی علیه کمیسیون بورس آمریکا، بیت‌کوین به بالای ۲۷ هزار دلار رسید.

شرکت مدیریت دارایی ارزهای دیجیتال گری‌اسکیل (Grayscale) به پیروزی بزرگی در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دست یافته است. 

قاضی نئومی رائو از دادگاه استیناف منطقه دی سی در یک حکم مهم اظهار داشت که «رد کردن پیشنهاد گری‌اسکیل خودسرانه و دمدمی مزاجانه بود زیرا کمیسیون در توضیح رفتار متفاوت خود با محصولات مشابه ناکام ماند.» 

پس از این اتفاق قیمت بیت‌کوین توانست به بالای ۲۷۰۰۰ دلار برسد و به بالاترین قیمت روزانه ۲۷۷۴۰ دلار رسیده است. 

پس از این تصمیم، سهام شرکت‌های بزرگ ارز دیجیتال مانند کوین‌بیس نیز در حال افزایش است. 

این تصمیم باعث افزایش علاقه سازمانی اخیر به بیت‌کوین از سوی شرکت‌هایی مانند بلک راک BlackRock)) و (Fidelity Investments) می‌شود که قرار است هر دوی آن‌ها در ۲ سپتامبر پاسخ مربوط به درخواست صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) خود را بشنوند. 

علاقه سازمانی جرقه افزایش قیمت بیت‌کوین را می‌زند

قیمت بیت‌کوین پس از اینکه رائو دستور SEC مبنی بر رد ETF نقطه GBTC مربوط به شرکت‌گری اسکیل را به دلیل نگرانی‌های «تقلب» لغو کرد، در ۲۹ آگوست افزایش یافت. 

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که این شرکت در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲، SEC را به دادگاه تجدیدنظر برد تا در مورد سالم بودن معاملات آتی بیت‌کوین استدلال کند. 

در حالی که این دستور ETF را تایید نمی‌کند، رائو تصمیم گرفت: بر اساس نظر دادگاه، دادخواست تجدیدنظر گری‌اسکیل ((Grayscale پذیرفته می‌شود و دستور کمیسیون لغو می‌شود. 

قاضی که دستور رد صندوق قابله معامله بیت‌کوین گری‌اسکیل از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را لغو می‌کند، همچنین باعث تقویت تصویب و تایید صندوق قابله معامله گری‌اسکیل شده است. 

تا به امروز، SEC با وجود متقاضیان متعدد از جمله شرکت‌های BlackRock، Fidelity، Cathie Wood's ARK و Shares21، که سه بار برای تایید درخواست کرده است، از تایید ETF بیت کوین امتناع کرده است. 

بلک راک با بیش از ۸.۵ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، بزرگترین مدیر دارایی جهان است. 

این شرکت همچنین از صرافی کوین بیس برای حفظ بیت کوین‌های خود استفاده خواهد کرد. 

همزمان با افزایش قیمت بیت‌کوین در ۲۹ آگوست، عرضه بیت‌کوین در صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح از ژانویه ۲۰۱۸ کاهش یافته است. 

وقتی که بیت‌کوین از صرافی‌های رمزارز خارج می‌شود به‌عنوان یک سیگنال صعودی درک می‌شود، با توجه به اینکه معامله‌گران معمولا بیت‌کوین خود را زمانی که می‌خواهند آن را به صورت طولانی مدت نگهداری کنند، از صرافی خارج می‌کنند. 

جالب است که داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که صرافی‌ها از ۱۸ می‌۲۰۲۳ حجم بیت‌کوین داخل صرافی خود را پیوسته کاهش داده‌اند. 

به عبارت دیگر، بخش‌های بزرگی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در حال موقعیت‌یابی برای افزایش قیمت بیت‌کوین هستند، حتی در میان روند طولانی بازار نزولی در سال ۲۰۲۳. 

با ادامه خروج بیت‌کوین از صرافی‌ها، لیکوئیدها باعث نوسان می‌شوند. تنها در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۴۶.۵ میلیون دلار پوزیشن شورت بیت‌کوین لیکوئید شده است، و بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در کل بازار کریپتو لیکوئید شده است. 

علی‌رغم روند زیان موقعیت‌های شورت بیت‌کوین، ۴۸ درصد از موقعیت‌ها در بازار معاملات آتی بیت‌کوین روی پوزیشن شورت باقی مانده است. با این نسبت بالا که موقعیت‌های شورت دارند، یک جرقه می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت‌کوین شود. 

در حالی که قیمت بیت‌کوین در کوتاه مدت پس از حکم دادگاه به نفع گری‌اسکیل حرکت صعودی را نشان می‌دهد، شاخص ترس و طمع بیت‌کوین نشان می‌دهد که بازار همچنان در وضعیت ترسناک است و بیش از ۱۳ واحد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. 

 

منبع: تیترکوتاه

برچسب: جهان اقتصاد ، دلار ، ارز دیجیتال ، بازار ارز ، بیت کوین ، قیمت بیت کوین ، ارزش بیت کوین ، اخبار روز ، کوین بیسhttps://jahaneghtesad.com/direct/7083


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |