یکشنبه 24 تیر، 1403

کدخبر: 17441 15:30 1403/04/18

ضرورت همگرایی برای افزایش تولید سنگ آهن در معدن ققنوس ذوب آهن اصفهان

دسته‌بندی: صنعت و معدن

ضرورت همگرایی برای افزایش تولید سنگ آهن در معدن ققنوس ذوب آهن اصفهان

دسته‌بندی: صنعت و معدن

امیر توکلی رودی، نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه تخصصی معدن و متالورژی مشهد، با توضیحات مسئولین و کارشناسان حاضر در جریان آخرین دستاوردهای این مجتمع عظیم صنعتی قرار گرفت.

وی در این بازدید گفت: پدر و مادر من هر دو بازنشسته ذوب آهن اصفهان هستند و افتخار دارم که عضو این خانواده بزرگ می باشم. ذوب آهن اصفهان به عنوان یک واحد صنعتی پیشرو، خدمات شایسته ای به صنعت کشور ارائه کرده است و امیدوارم در این منطقه بتوانیم تعامل و همکاری با این مجموعه بزرگ را توسعه بدهیم.  

 

نماینده مردم خواف و رشتخوار اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از مصرف کننده سنگ آهن در سنگان حضور دارد و به تدریج با حل مشکلات، تولید سنگ آهن برای تامین مواد اولیه این مجتمع بزرگ در معدن ققنوس افزایش می یابد و ما هم هرگونه همکاری لازم را انجام می دهیم.

 

توکلی گفت: سنگان به لحاظ صنایع استخراجی یکی از نمونه های موفق در ایران و خاورمیانه است و لذا نگاه ویژه ای به جهت صنایع استخراجی و معدنی به این منطقه وجود دارد. با سیاستگذاری مناسب می توان  در راستای توسعه زنجیره فولاد کشور در این منطقه گام های موثرتری برداشت.

 

وی افزود: ناترازی انرژی  و مسئله آب و همچنین مسائل زیرساختی در حوزه های حمل از جمله مواردی است که می توان با رفع آن از طریق یک نگرش همگرا و همسو در پهنه صنعتی و معدنی سنگان نتایج بسیار خوبی گرفت.

برچسب: تولید سنگ آهن ، معدن ققنوس ذوب آهن اصفهان ، نمایشگاه تخصصی معدن و متالورژی مشهدhttps://jahaneghtesad.com/direct/17441


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |