یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 7575 07:04 1402/06/28

ضرورت افزایش بهره‌ وری شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن ، بیزنس ، بیمه

ضرورت افزایش بهره‌ وری شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن ، بیزنس ، بیمه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر لزوم ارتقای سودآوری شرکت‌های تابعه این وزارتخانه گفت: افزایش بهره‌وری با توجه به جهش تولید و تناسب بخشی به منابع انسانی محقق می‌شود.

 سیدصولت مرتضوی،وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع مدیران صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری امانت بازنشستگان در دست مدیران هستند، بر اهمیت توجه به زحمات نیروهای اجرایی و عملیاتی تأکید کرد و اظهار داشت: وقتی کارکنان شرکت‌ها در مناطق دورافتاده و در شرایط سخت به کار و فعالیت می‌پردازند و بار سنگین و اصلی تولید و ثروت‌آفرینی برعهده این عزیزان است، باید تناسبی با نیروهای حاضر در تهران داشته باشند و مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: همین نبود تناسب‌ها به بی‌انگیزه‌شدن افراد و در نتیجه کاهش بهره‌وری منجر می‌شود که مشکل اصلی بخش اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی است.

مرتضوی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته و با اشاره به گزارش‌های پیشرفت اقتصادی شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در دو سال اخیر افزود: لازم است برای بالابردن بهره‌وری در مجموعه‌ها انگیزه ایجاد کنیم و مدیران تحول‌گرا را به‌ کار بگماریم.

همچنین در این نشست، «نعمت‌الله ترکی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گزارشی از مصارف و منابع این صندوق و عملکرد حوزه اقتصادی آن ارائه کرد. مدیران‌عامل شرکت‌های فولاد خلیج فارس، پتروشیمی جم، فولاد اکسین و گروه صنعتی ملّی نیز گزارش کوتاهی از سودآوری و طرح‌های توسعه و سرمایه‌گذاری خود ارائه کردند.

 

 

برچسب: جهان اقتصاد ، رفاه ، سرمایه گذاری ، صندوق بازنشستگی ، تعاون ، سودآوری ، اخبار روز ، صولت مرتضوی ، فولاد اکسینhttps://jahaneghtesad.com/direct/7575


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |