چهارشنبه 29 فروردین، 1403

کدخبر: 4154 01:48 1402/03/25
وزیر نفت خبر داد:

صادرات ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه پالایشگاهی به ونزوئلا

دسته‌بندی: نفت و گاز
وزیر نفت خبر داد:

صادرات ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه پالایشگاهی به ونزوئلا

دسته‌بندی: نفت و گاز

وزیر نفت گفت: بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه برای احیا پالایشگاه‌ها به ونزوئلا صادر کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، «جواد اوجی» با اشاره به سفر رییس جمهوری به ونزوئلا، اظهار داشت: روز گذشته امضای اسناد بسیار مهم و قراردادی در بخش‌های بالادستی و پایین دستی نفت را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه کشور ونزوئلا با ۱۷.۵ درصد دارای بالاترین ذخایر نفتی در جهان است، تاکید کرد: ظرفیت و پتانسیل خوبی در تجارت با این کشور وجود دارد زیرا این کشور دارای چهار پالایشگاه با ظرفیت بالغ بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت است اما به دلیل تحریم و ترک نیروهای متخصص مغفول و بلاتکلیف مانده بود.

اوجی تصریح کرد: با شروع دولت سیزدهم فعالیت ها در موضوع توسعه حوزه نفت، گاز و صادرات انرژی با استفاده از ظرفیت های موجود آغاز شد و تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه پالایشگاهی از طریق سازنده‌های ایرانی و پیمانکاران صادر شده است و توانستیم بخش زیادی از این ظرفیت پالایشگاهی را احیا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه احیای پالایشگاه فراسرزمینی از اقدامات خوبی بود که به انجام رسید، گفت: پتروشیمی هم در دستور کار قرار گرفت ۱۲ میلیون تن ظرفیت نصب شده شامل آمونیاک، اوره و پلی اتیلن در ونزوئلا وجود دارد.

وزیر نفت اظهار داشت: با توجه به توانمندی تامین تجهیزات، کاتالیست و صدور خدمات فنی و مهندسی، مجتمع پتروشیمی نصب شده و ظرفیت بالقوه را به صورت مشارکتی فعال خواهیم کرد و محصولات را در بازارها عرضه می‌کنیم.

به گفته اوجی، در بخش توسعه میادین و ترمینال‌های نفتی قرارداد خوبی بسته شده تا تخلیه بارگیری‌ها انجام شود.

 

 
برچسب: جهان اقتصاد ، وزیر نفت ، فراورده های نفتی ، جواد اوجی ، اخبار روز ، شرکت پالایش و پخش ، ترمینال های نفتیhttps://jahaneghtesad.com/direct/4154


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |