جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 7831 14:45 1402/07/06

شبکه اجتماعی متا به هوش مصنوعی مجهز می‌شود

دسته‌بندی: فناوری

شبکه اجتماعی متا به هوش مصنوعی مجهز می‌شود

دسته‌بندی: فناوری

شرکت «متا پلتفرم» ویژگیهای هوش مصنوعی را به اپلکیشنهای شبکه اجتماعی خود اضافه می‌کند.

شرکت «متا پلتفرم» در کنفرانس سالانه «اتصال طراحان» اعلام کرد ایجاد استیکر سفارشی شده، ویرایش تصویر و شخصیتهای چت بات با چهره افراد مشهور که هوش مصنوعی مولد در آنها استفاده شده است، به اینستاگرام، مسنجر و واتساپ می آیند. متا همچنین یک استودیوی طراح برای برندها معرفی می‌کند تا ابزارهای هوش مصنوعی خود را برای سرویسهای پیام رسان این شرکت بسازند که می تواند برای چت با مشتریان، استفاده شود.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل «متا پلتفرم» در نطق اصلی خود در این کنفرانس گفت: پیشرفتها در هوش مصنوعی، به ما اجازه داده است پرسوناهای هوش مصنوعی مختلفی ایجاد کنیم تا به ما برای انجام کارهای مختلف، کمک کنند. نگاه ما این است که مردم می خواهند با هوشهای مصنوعی مختلفی برای انجام کارهای مختلف، تعامل کنند.

این اعلان مهمی برای شرکت «متا پلتفرم» است و نشان می دهد این شرکت هم می تواند فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی بسازد که متن و تصویر بر اساس درخواستهای کاربران، تولید می کند. شرکتهای گوگل، مایکروسافت و اسنپ هم ابزارهای مختلفی را برای بهره برداری از علاقه عمومی و سرمایه گذاران به این فناوری جدید، معرفی کرده اند. شرکت متا در پشت صحنه، سرمایه گذاری بالایی در ایجاد زیرساخت هوش مصنوعی انجام داده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در کنفرانس اخیر اعلام درآمدهای مالی، مدیرعامل «متا پلتفرم» تاکید کرده بود این شرکت شبکه اجتماعی، سالهاست که روی فناوری هوش‌مصنوعی کار می‌کند. با این حال برای نخستین بار است که سرویسهای مصرف کننده متمرکز به هوش‌مصنوعی در مرکز رویداد سالانه متا قرار گرفته اند. کنفرانس سالانه طراحان متا در گذشته به متاورس (دنیای مجازی) متمرکز شده بود که زاکربرگ نام جدید شرکتش را از آن گرفت.

جهان صنعت
برچسب: هوش مصنوعی ، شبکه اجتماعی ، مارک زاکربرگ ، متا پلتفرم ، اپلکیشنهای شبکه اجتماعیhttps://jahaneghtesad.com/direct/7831


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |