شنبه 11 آذر، 1402

کدخبر: 7771 11:30:00 1402-07-05

سقوط سنگین و ناگهانی قیمت طلا

سقوط سنگین و ناگهانی قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۸۹۹ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گزارش رویترز، احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری این کشور را بالا برده و قیمت طلا را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، نیل کشکاری رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس آمریکا اعلام کرد بانک مرکزی احتمالاً یک بار دیگر نرخ بهره را ۲۵ واحد تا پایان سال جاری میلادی افزایش می‌دهد و بعد آن را در همین سطح بالا نگه می‌دارد.

این اظهارات همگام با سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در هفته گذشته بود که در آن بر لزوم نرخ بالای بهره جهت مهار تورم تاکید داشت و اعلام کرد نرخ بهره احتمالاً در سال آینده میلادی هم بالای ۵ درصد خواهد بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۸۹۹ دلار و ۷۰ سنت رسید.

از طرف دیگر بالا رفتن ارزش دلار هم بازار فلزات را تحت فشار قرار داده است. شاخص دلار به بالاترین رقم طی ۱۰ ماه گذشته رسیده است.

سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا هم پس از اجلاس هفته گذشته فدرال رزرو افزایش یافته و سود اوراق قرضه ۱۰ ساله این بانک بالاترین رقم از ۲۰۰۷ رسیده است.

ترس از تعطیلی دولت آمریکا تاثیر چندانی بر ارزش دلار نداشته و بالا رفتن نرخ بهره تمایل به دلار به عنوان یک پشتوانه ایمن نسبت به طلا را افزایش داده است.

البته قیمت طلا در تعطیلی‌های قبلی دولت آمریکا تغییر چندانی نداشت. در تعطیلی ۳۵ روزه دولت در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ که طولانی‌ترین تعطیلی دولت آمریکا در تاریخ این کشور بود، قیمت طلا تنها ۲۰ دلار افزایش یافت.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۷۸ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۷ درصد افزایش ۹۸ دلار و ۲۴ سنت معامله می‌شود.

تسنیم

برچسب: قیمت طلا ، کاهش قیمت طلاhttps://jahaneghtesad.com/direct/7771


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |