یکشنبه 27 خرداد، 1403

کدخبر: 4571 08:15 1402/04/04

سخنان جدید قالیباف درباره مالیات: ۵۰ درصد کاسبان مالیات نمی‌دهند؟

دسته‌بندی: اخبار روز

سخنان جدید قالیباف درباره مالیات: ۵۰ درصد کاسبان مالیات نمی‌دهند؟

دسته‌بندی: اخبار روز

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بابل گفت: مالیات ۵۰ درصد کاسبان، با نرخ صفر محاسبه شده و ۴۰ درصد دیگر نیز حداکثر ۲۰ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند.

مهدی سعادتی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روز ملی اصناف را که ۸ میلیون اشتغال ایجاد کرده و در گذراندن دوران جنگ و دوران کرونا و دوران اغتشاشات در کنار نظام بودند، تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: بنده شب گذشته در جمع اصناف بودم؛ مطالبه اصناف، اصلاح نظام صنفی و مالیات‌ها است. پزشکی به بنده گفت بنده ۶ تیر خوردم اما به اندازه ۳۵ میلیون تومانی که مالیات دادم برای ماشینی که ۸ سال پیش خریداری کرده‌ام، دردناک نبود. مالیات بازاری‌ها از دو و پنج میلیون تومان به ۵۰ میلیون رسیده است. انتظار می‌رود این رویه اصلاح شود.

نماینده مردم بابل گفت: کشاورزان انتظار دارند تا قیمت برنج اعلام شود و دست مافیاها بسته شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر سعادتی بیان کرد: مالیات ۵۰ درصد از کاسبان ما با نرخ صفر محاسبه می‌شود و ۴۰ درصد دیگر حداکثر ۲۰ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند. سال گذشته این رویه ایراد داشت و ما دنبال کردیم. هر مورد دیگری که خارج از این رقم باشد پیگیری می‌شود و ما نمی‌خواهیم فشار به اصناف وارد شود.

برچسب: قالیباف ، مالیات اصناف ، مالیات ، رئیس مجلس ، اخبار روز، جهان اقتصاد ، کاسبانhttps://jahaneghtesad.com/direct/4571


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |