پنج شنبه 04 مرداد، 1403

کدخبر: 9014 05:20 1402/08/10

روزی حدود چهار میلیون دلار کالا از گمرکات اصفهان صادرات شد

روزی حدود چهار میلیون دلار کالا از گمرکات اصفهان صادرات شد

مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: در ۲۱۶ روز سال جاری(با احتساب روزهای تعطیل) بطور متوسط روزانه سه میلیون ۹۴۳ هزار دلار و ۶ میلیون و ۲۹۹ هزار کیلوگرم کالا از طریق گمرکات استان صادر شده است.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل گمرکات استان اصفهان به نقل از رسول کوهستانی پزوه افزود : صادرات هفت ماهه سال جاری از طریق گمرکات استان اصفهان به میزان یک میلیون و ۳۵۴ هزار تُن و به ارزش ۸۴۷ میلیون و ۷۸۶ هزار دلار رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، از لحاظ وزن هشت درصد و از حیث ارزش ۲ درصد افزایش داشته است.


وی اقلام صادراتی گمرکات استان را شامل ۶۱۶ نوع کالا برشمرد و اظهار داشت: عمده‌ترین محصولات صادراتی از گمرکات استان اصفهان چُدن آهن و فولاد و مصنوعات آن، محصولات پتروشیمی، فرش ماشینی و دستباف و محصولات لبنی دربرمی‌گیرد.

 

مدیرکل گمرکات اصفهان ادامه داد: ۸۷ کشور هدف صادرات از طریق گمرکات استان هستند که در این مدت عراق، پاکستان، افغانستان، ترکیه و امارات متحده عربی مهمترین مقاصد صادراتی گمرکات اصفهان بوده‌اند.

 

وی با اشاره به واردات کالا از طریق گمرکات استان اضافه کرد: ۷۱ هزار و ۴۸ تُن کالا به ارزش ۳۶۵ میلیون دلار در هفت ماهه امسال از طریق گمرکات استان ترخیص شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۲ درصد و از حیث ارزش ۸ درصد افزایش داشته است.

 

کوهستانی پزوه، عمده کالاهای وارداتی گمرکات استان اصفهان را ماشین‌آلات مکانیکی و برقی، خطوط تولید، اجزا و قطعات و مواد اولیه و واسطه‌ای مورد نیاز واحدهای تولیدی برشمرد و افزود: چین، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان و

وجود قُطب‌های صنعتی نظیر فولاد، منسوجات، هواپیماسازی، لوازم خانگی، رنگ‌سازی و صنایع نظامی از دلایل اهمیت گمرک اصفهان محسوب می‌شود.

 

برچسب: صادرات ، گمرکات استان اصفهانhttps://jahaneghtesad.com/direct/9014


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |