پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 16008 06:30 1403/03/03
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

راه شهیدان خدمت با ثبت رکوردهای تولید ادامه دارد

دسته‌بندی: صنعت و معدن
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

راه شهیدان خدمت با ثبت رکوردهای تولید ادامه دارد

دسته‌بندی: صنعت و معدن

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان: فولاد هرمزگان با ثبت رکوردهای تولید تختال و آهن اسفنجی در اردیبهشت ماه راه شهدای خدمت را ادامه خواهد داد.

عطاالله معروفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی با بیان اینکه راه شهیدان خدمت ادامه دارد، عنوان کرد: شهادت جمعی از خادمین ملت به ویژه حضرت آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان که خود را وقف خدمت به مردم خود و ایران اسلامی کرده بود، ضربه بزرگی به کشور وارد کرد؛ اما به فرموده مقام معظم رهبری هیچ اختلالی در کار کشور به‌ وجود نخواهد آمد و کارها منظم به پیش خواهد رفت.

 

وی افزود: بزرگ‌ترین آرزوی شهیدان راه خدمت، تحقق آرمان‌های نظام و شعارهای رهبری به ویژه شعار سال جاری یعنی جهش تولید بود که به همین دلیل شهید رئیسی شخصا بسیاری از امور مربوط به تولید را پیگیری و دستورهای مقتضی را صادر می‌کردند. پیگیری بازگشت واحدهای تولیدی تعطیل شده به تولید، پیگیری حقوق و مسائل کارگران و حل چالش‌های صنایع ازجمله مهم‌ترین اقدامات ایشان در رابطه با تولیدکنندگان بود.

 

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه استوارتر از قبل راه شهیدان را ادامه می‌دهیم، تاکید کرد: شرکت فولاد هرمزگان از سال‌های گذشته عزم خود را برای افزایش تولید و ثبت رکوردها جزم کرده بود و همین امر موجب شد ده‌ها رکورد تولیدی را طی سه سال گذشته ثبت کنیم.

 

معروفخانی خاطرنشان کرد: در فروردین ماه فولاد هرمزگان موفق به ثبت 15 رکورد تولیدی ازجمله رکوردهای تولید ماهیانه تختال فولادی و آهن اسفنجی شد و رشد تولید قابل توجهی را نسبت به اسفند ماه ثبت کرد. این روند در اردیبهشت ماه نیز با قدرت ادامه یافته است و این شرکت در ادامه افتخارآفرینی‌های خود در ثبت رکورد، برای دومین ماه پیاپی در طول تاریخ فعالیت خود موفق به ثبت رکورد در تولید آهن اسفنجی و تختال فولادی شده است.

 

ثبت رکوردهای تولید تختال

 

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه، تلاشگران فولاد هرمزگان در واحد فولادسازی با تولید 163 هزار و 199 تن افتخار دیگری آفریدند و دو هزار و 90 تن از رکورد قبلی به میزان 161 هزار و 109 تن در فروردین ماه فراتر رفتند. جمع تولید تختال فولاد هرمزگان در دو ماه نخست امسال به 324 هزار و 308 تن رسیده است و این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 312 هزار و 802 تن تختال تولید شد، رشد 3.7 درصدی داشته است. از دیگر رکوردهای ثبت شده فولادسازی در اردیبهشت ماه می‌توان به رکورد ماهیانه تعداد ذوب ریخته‌گری شده به میزان ۱۳۸۴ ذوب و رکورد ماهیانه تعداد ذوب تخلیه شده از کوره شماره ۱ به میزان ۶۹۶ ذوب اشاره کرد.

 

احیا مستقیم در خط مقدم رکوردشکنی

 

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه به جهش قابل توجه تولید در واحد احیا مستقیم اشاره کرد و گفت: واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان در راستای بهبود کمیت و کیفیت محصولات خود، سال گذشته یک عملیات شات‌دان سنگین را اجرا کرد و به ویژه با تعویض نسوز مدول A، توانست ضریب آماده به کاری مدول‌ها را افزایش و توقفات اضطراری را کاهش دهد و رکوردهای متعددی را کسب کند.

 

معروفخانی اضافه کرد: واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان در سال 1403 در خط مقدم جهش تولید قرار داشت و چندین رکورد تولید روزانه و دو رکورد ماهیانه را به ثبت رساند. این واحد در اردیبهشت ماه 172 هزار و 504 تن آهن اسفنجی تولید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. رکورد قبلی این واحد در فروردین ماه به میزان 170 هزار و 300 تن آهن اسفنجی رقم خورده بود. مجموع تولید این واحد در دو ماه نخست امسال به 342 هزار و 804 تن رسید. در حالی که این میزان طی دو ماه ابتدایی سال سال گذشته 314 هزار و 816 تن ثبت شده بود. به این ترتیب در سال جاری واحد احیا مستقیم با رشد حدود 9 درصدی مواجه شده است.

 

وی دیگر رکوردهای واحد احیا مستقیم در اردیبهشت ماه را رکورد ماهیانه تولید آهن اسفنجی مدول A به میزان ۸۷ هزار و ۷۲۹ تن، دو رکورد تولید روزانه در مدول A و دو رکورد تولید روزانه در مجموع دو مدول عنوان کرد.

 

راه شهدای خدمت را ادمه می‌دهیم

 

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان تاکید کرد: جهش تولید یکی از ارکان اساسی رونق اقتصادی است و می‌تواند به افزایش فروش، درآمد و سودآوری منجر شود. چراکه قادر خواهیم بود هم محصولات بیشتری را به داخل کشور عرضه کنیم تا صنایع داخلی از تختال ما برای ساخت محصولات دارای ارزش افزوده همچون ورق و صنایع پایین‌دستی استفاده کنند. از سوی دیگر می‌توانیم صادرات محصولات خود به بازارهای جهانی را افزایش دهیم تا از یک سو ضمن ارزآوری برای کشور، برند فولاد هرمزگان را در سطح جهان مطرح کنیم.

 

معروفخانی تصریح کرد: فولاد هرمزگان علاوه بر جنبه تولید، به دیگر مسائل بنگاه‌داری همچون اجرای طرح‌های توسعه به ارزش دو میلیارد و 300 میلیون یورو، عمل مسئولیت‌های اجتماعی و باشگاه‌داری ورزشی، توجه به نیازهای کارگران، کسب افتخارهای گوناگون در عرصه‌های داخلی با کسب تندیس و تقدیرنامه همچون انتخاب شدن به عنوان کارفرمای برتر کشوری، کسب عنوان مودی نمونه مالیاتی و کسب تندیس بلورین از بیست و یکمین همایش تعالی سازمانی، پرداخته است.

 

وی در پایان بیان کرد: رکوردهای فولاد هرمزگان با همدلی و هماهنگی میان تمام واحدهای سازمانی به دست آمده است و امیدوار هستیم با تامین به موقع انرژی، بتوانیم با ثبت رکوردهای بیشتر، ادامه‌دهنده راه شهدای خدمت باشیم و با تولید محصول بیشتر، نقش مهمی را در رشد و رونق اقتصادی کشور ایفا کنیم.

برچسب: شرکت فولاد هرمزگان ، عطاالله معروفخانی ، رکوردهای تولید تختال و آهن اسفنجیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16008


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |