جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 1224 18:57 1402/01/03

دوربین‌های جاده‌ای از کار افتاد

دسته‌بندی: ترابری

دوربین‌های جاده‌ای از کار افتاد

دسته‌بندی: ترابری

تغییر نکردن ساعت در شروع سال جدید، دوربین‌های جاده‌ای را از کار انداخت.

 تصاویر لحظه‌ای در سامانه ۱۴۱ (سامانه تحت مدیریت وزارت راه و شهرسازی به نشانی www.141.ir که اطلاعات تصویری از وضعیت راه‌های کشور را با تاخیر حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ای از دوربین‌های نصب شده در جاده‌ها مخابره می‌کند)، در دو روز گذشته تقریبا هیچ تصویر به روز و تازه‌ای دست‌کم از وضعیت آزادراه تهران-شمال به شهروندان و مخاطبان سایت نشان نداد.

خبرنگار ما بعداز دریافت اطلاعات از شهروندان درباره «بی‌خاصیت شدن سامانه ۱۴۱ در شروع سفرهای نوروزی برای اطلاع‌رسانی از ترافیک»، از ظهر روز یکم فروردین به صورت ساعتی اقدام به رصد تصاویر ثبت شده در این سامانه از وضعیت آزادراه تهران-شمال به عنوان یکی از پرترددترین مسیرهای مسافرت‌های نوروزی کرد اما نتایج این بررسی تا غروب دوم فروردین یعنی ساعاتی پیش، مشخص کرد، تصاویر دوربین‌ها قدیمی است.

در نهایت در تماس تلفنی ما با کارشناسان این سامانه در حوالی ساعت ۱۱ شب دوم فروردین مشخص شد، به دلیل اختلال در سرور دوربین‌های جاده‌ای ناشی از ناهماهنگی سیستمی با موضوع «عدم تغییر ساعت رسمی کشور در شروع سال ۱۴۰۲»، دوربین‌ها از یکم‌ فروردین با اختلال روبرو شده است.

آنطور که کارشناس سامانه ۱۴۱ اعلام کرد، قرار است تا صبح سوم فروردین، دوربین‌ها به حالت عادی برگردد و فعال شود.

سامانه ۱۴۱، در ایام‌ نوروز بیش از هر زمان دیگری مورد استفاده شهروندان و مسافران قرار می‌گیرد.

بخصوص‌ در نوروز امسال که برودت هوا و بارش برف در عمده‌ محورها، نیازمند «پیش بینی‌های خاص از سوی مسافران، قبل از عزم سفر» است.

غروب یکم فروردین، بارش ناگهانی برف در جاده تهران-شمال، بسیاری از مسافران در این مسیر را غافلگیر کرد و توقف ۲ ساعته آنها در حوالی کندوان و سیاه‌بیشه را منجر شد.

چه بسا اگر دوربین‌ها درست‌ کار می‌کرد، آنهایی که قبل از عزیمت از این سامانه استفاده کرده بودند، به این وضعیت‌ دچار نمی‌شدند.

 

منبع: دنیای اقتصاد

برچسب: جهان اقتصاد ، اخبار روز ، نوروز ، دوربین های جاده ای ، سامانه 141 ، آزادراه تهران شمالhttps://jahaneghtesad.com/direct/1224


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |