یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 9468 09:50 1402/08/22
در نشست کمیته هم اندیشی بهره وری شرکت های معدن و صنایع معدنی مطرح شد:

خلوصی: افزایش بهره وری در زنجیره محصولات، سیاست ایمیدرو است ، ارایه 7 راهکار ایمیدرو برای ارتقای بهره وری بخش معدن

در نشست کمیته هم اندیشی بهره وری شرکت های معدن و صنایع معدنی مطرح شد:

خلوصی: افزایش بهره وری در زنجیره محصولات، سیاست ایمیدرو است ، ارایه 7 راهکار ایمیدرو برای ارتقای بهره وری بخش معدن

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو اجرای برنامه های مرتبط با افزایش بهره وری در زنجیره ارزش محصولات بخش معدن را سیاستگذاری کرده است و جلسات هم اندیشی با شرکت ها در این زمینه برگزار می شود.

به گزارش جهان اقتصاد از روابط عمومی ایمیدرو، سمیه خلوصی امروز در نشست کمیته هم اندیشی بهره وری شرکت های معدن و صنایع معدنی که در محل ایمیدرو برگزار شد، افزود: این سازمان اجرای طرح های توسعه ای را مود توجه قرار داده اما در برخی زنجیره های ارزش همچون فلزات اساسی؛ متمرکز بر تدوین عوامل موثر در افزایش بهره وری، هستیم.

 

وی گفت: در این نشست به دنبال هم اندیشی در خصوص جهت گیری های پنج ساله کشور در بخش صنعت و معدن هستیم که به کدام سمت می رود و ایمیدرو به منظور افزایش بهره وری دارای چه استراتژی هایی است.

 

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو افزود: در حوزه معدن و صنایع معدنی ظرفیت های بسیاری ایجاد شده است و باید سمت ایجاد ثروت پایدار متناسب با شرایط و ظرفیت های نصب شده حرکت کنیم.

 

تعریف پروژه در جهت بهبود شاخص ها

خلوصی اظهار داشت: باید رشد بهره وری را به عنوان یک راهبرد کلیدی دنبال کنیم. بدیهی است که باید به صورت شاخص محور به اجرای برنامه ها بپردازیم، شاخص ها را اندازه گیری کرده و در جهت بهبود شاخص ها؛ پروژه تعریف کنیم.

 

برنامه های ارتقای شاخص های بهره وری

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو در تعریف برنامه های ارتقای شاخص های بهره وری معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، عنوان کرد: کاهش آب مصرفی بخش صنعت و معدن، برنامه صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی، استحصال درصدی از محتوای ماده معدنی موجود در باطله معادن و کارخانه های فرآوری و کاهش ضایعات تولید؛ از جمله عوامل اثرگذار در ارتقای بهره وری است.

 

خلوصی ادامه داد: همچنین سهم محصولات با فناوری متوسط به بالا از تولید محصولات معدن و صنایع معدنی، کاهش قیمت تمام شده محصولات و افزایش نسبت تولید به ظرفیت اسمی شرکت، از دیگر مسائل مورد توجه در اجرای برنامه های حوزه افزایش بهره وری معدن و صنایع معدنی است.

 

این جلسه که در محل ایمیدرو برگزار شد؛ نمایندگان شرکت های معدن و صنایع معدنی حضور داشتند و نظرات خود را در خصوص موارد مرتبط با افزایش بهره وری بیان کردند که پس از تبادل نظر مقرر شد همسو با این مهم، فرآیند افزایش و بهبود بهره وری به صورت مستمر عملیاتی شود.

برچسب: معدن ، ایمیدرو ، صنایع معدنی ، ارتقای بهره وری بخش معدن ، ارتقای شاخص های بهره وریhttps://jahaneghtesad.com/direct/9468


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |