جمعه 31 فروردین، 1403

کدخبر: 743 13:00 1401/12/06

جدیدترین اخبار از عرضه بنزین در بورس انرژی

دسته‌بندی: بورس ، انرژی

جدیدترین اخبار از عرضه بنزین در بورس انرژی

دسته‌بندی: بورس ، انرژی

مدیرعامل بورس انرژی آخرین وضعیت عرضه بنزین در بستر این بازار را تشریح کرد.

علی نقوی درمورد آخرین وضعیت عرضه بنزین در بورس انرژی توضیح داد: با توجه به افزایش مصرف بنزین در کشور و لزوم تامین نیاز داخلی توسط شرکت ملی پالایش و پخش، فعلا امکان عرضه بنزین در بورس انرژی وجود ندارد و اخیرا نیز عرضه‌ای صورت نگرفته است.

مدیرعامل بورس انرژی به این سوال که عرضه بنزین در بورس انرژی چه زمانی از سر گرفته خواهد شد نیز پاسخ داد و گفت: تا زمانی که تراز تولید و مصرف کشور به این صورت باشد شاهد عرضه بنزین در بورس انرژی نخواهیم بود.

بر اساس این گزارش، در سال ۱۳۹۸ بیش از دو میلیون تن بنزین به ارزش بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان توسط شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی در رینگ صادراتی بورس انرژی معامله شد. در سال ۱۳۹۹، بالغ بر ۸ میلیون تن بنزین به ارزش بیش از ۵۵ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ حدود ۶۹ هزار و ۵۰۰ تن بنزین به ارزش بالغ بر ۸۵۵ میلیارد تومان در رینگ صادراتی بورس انرژی معامله شد. این عرضه‌ها هم زمینی و هم دریایی و مقاصد آن برخی کشور‌های همسایه و برخی کشور‌های دیگر بود. بر این اساس از خردادماه سال ۱۴۰۰ دیگر عرضه بنزین در بورس انرژی صورت نگرفته است.

 

منبع: ایسنا

برچسب: بورس ، جهان اقتصاد ، بورس انرژی ، عرضه بنزین ، اخبار روز ، شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتیhttps://jahaneghtesad.com/direct/743


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |