دوشنبه 07 اسفند، 1402

کدخبر: 5669 22:34 1402/05/01
ترفندهای مهم برای حفظ اطلاعات در موبایل

ترفندهای حفط حریم خصوصی در موبایل

دسته‌بندی: فناوری
ترفندهای مهم برای حفظ اطلاعات در موبایل

ترفندهای حفط حریم خصوصی در موبایل

دسته‌بندی: فناوری

برنامه‌های موبایل هنگام نصب، اجازه دسترسی به برخی از داده‌ها را می‌گیرند، گاهی هم این کار بدون آگاهی انجام می‌شود و حریم خصوصی را به خطر می اندازد.

با ایجاد چند تغییر ساده در دستگاه‌ها و حساب‌های خود، می‌توانید امنیت را در برابر تلاش‌های ناخواسته طرف‌های خارجی برای دسترسی به داده‌هایتان حفظ کنید و همچنین از حریم خصوصی خود در برابر به اشتراک گذاشتن داده هایتان، محافظت کنید.

حریم خصوصی شما در برنامه‌های موبایل

دانستن تنظیمات حریم خصوصی در برنامه‌ها بسیار مهم است. وقتی برنامه‌ها را دانلود می‌کنید، اغلب برای دسترسی به اطلاعات شخصی مانند مخاطبین، موقعیت مکانی یا حتی دوربین اجازه می‌خواهند. آن‌ها ممکن است برای فعال کردن برنامه به این اطلاعات نیاز داشته باشند، اما شاید این اطلاعات را با سایر شرکت‌ها نیز به اشتراک بگذارند.

قبل از نصب اپلیکیشن

قبل از نصب یک برنامه، کار‌هایی که می‌توانید برای محافظت بهتر از حریم خصوصی خود انجام دهید در اینجا آمده است:

از فروشگاه‌های برنامه رسمی استفاده کنید. برای کاهش خطر نصب برنامه‌های مضر، آن‌ها را فقط از فروشگاه‌های برنامه رسمی مانند سازنده دستگاه یا فروشگاه برنامه سیستم عامل، دانلود کنید. همچنین، قبل از نصب برنامه، درباره توسعه دهنده تحقیق کنید.

بدانید که برنامه به چه اطلاعاتی دسترسی خواهد داشت. قبل از دانلود یک برنامه، خط مشی رازداری برنامه را بخوانید تا ببینید از داده‌های شما چگونه استفاده شده و به اشتراک گذاشته می‌شود. آیا این خط‌مشی درباره نحوه اشتراک‌گذاری داده‌ها توسط برنامه مبهم است؟ اگر اینطور است، یا اگر با نحوه اشتراک گذاری اطلاعات خود راحت نیستید، برنامه دیگری را پیدا کنید.

مجوز‌ها را بررسی کنید. برنامه‌ها برای دسترسی به اطلاعاتی مانند مکان یا مخاطبین یا دسترسی به ویژگی‌هایی مانند دوربین و میکروفون، به اجازه شما نیاز دارند. ممکن است در اولین بارگیری برنامه از شما خواسته شود که این اجازه را بدهید. به مجوز‌هایی که برنامه درخواست می‌کند، توجه زیادی داشته باشید. به عنوان مثال، آیا واقعاً برای انجام کار خود نیاز به دسترسی به موقعیت مکانی یا عکس‌های شما دارد؟

حریم خصوصی در برنامه‌هایی که از قبل نصب دارید

اگر برنامه‌ای از قبل در تلفن یا تبلت شما وجود دارد، کار‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از حریم خصوصی خود انجام دهید:

مجوز‌های برنامه را مرور کنید. با رفتن به تنظیمات و بررسی مجوز‌ها مطمئن شوید برنامه به اطلاعات یا ویژگی‌هایی که به آن نیاز ندارد دسترسی نداشته باشد. مجوز‌های غیر ضروری را خاموش کنید.

 برنامه‌هایی که به مجوز‌های زیادی نیاز دارند را حذف کنید. برخی برنامه‌ها مجوز‌های زیادی را درخواست می‌کنند که برای عملکردشان مورد نیاز نیستند. به آن‌هایی که به لیست مخاطبین، دوربین، فضای ذخیره سازی، مکان و میکروفون شما دسترسی دارند توجه ویژه‌ای داشته باشید.

محدود کردن مجوز‌های مکان. برخی از برنامه‌ها به خدمات مکان دستگاه شما دسترسی دارند. اگر آن‌ها برای کارکرد نیاز به دسترسی به داده‌های موقعیت مکانی شما دارد، تنها در زمانیکه از آن استفاده می‌کنید اجازه دسترسی به موقعیت را صادر کنید.

به طور خودکار با حساب شبکه اجتماعی وارد برنامه‌ها نشوید. ورود به برنامه با اطلاعات حساب شبکه اجتماعی اغلب به برنامه امکان می‌دهد اطلاعات را از حساب شبکه اجتماعی شما جمع آوری کند و بالعکس. از آدرس ایمیل و یک رمز عبور منحصر به فرد برای ورود به سیستم استفاده کنید.

برنامه‌ها را به روز نگه دارید. برنامه‌های دارای نرم افزار قدیمی ممکن است در معرض خطر هک شدن قرار گیرند. با نصب به‌روزرسانی‌های برنامه به محض انتشار، از دستگاه خود در برابر بدافزار محافظت کنید.

برنامه‌هایی را که نیاز ندارید حذف کنید. برای جلوگیری از جمع آوری داده‌های غیر ضروری، اگر از برنامه‌ای استفاده نمی‌کنید، آن را حذف کنید.

 

منبع: فارس

برچسب: جهان اقتصاد ، گوشی موبایل ، تلفن همراه ، هکر ها ، هک کردن ، اخبار روز ، گوشی ، نرم افزار ، شبکه های اجتماعی ، به روزرسانی ، حریم خصوصیhttps://jahaneghtesad.com/direct/5669


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |