سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 7373 10:25:00 1402-06-19
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان خبر داد؛

بیش از ۶۳۰۰ نفر دیگر تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی

دسته‌بندی: آموزش ، استان‌ها
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان خبر داد؛

بیش از ۶۳۰۰ نفر دیگر تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی

دسته‌بندی: آموزش ، استان‌ها

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از سواد آموزی بیش از ۶۳۰۰ نفر در قالب ۱۱۶۴ کلاس درس در استان اصفهان خبرداد.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد؛ سیداحمد امامیه گفت: در طول سال تحصیلی گذشته، برنامه‌های متعددی در حوزه سوادآموزی استان اصفهان انجام شد و بیش از ۶۳۰۰ نفر در قالب ۱۱۶۴ کلاس درس، تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: طرح شتاب‌بخشی به ارتقای سطح سواد استان به کمک دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در سطح استان اجرا خواهد شد تا علاوه بر ۱۱ هزار نفر حجم ابلاغی سازمان سوادآموزی، تعداد قابل‌توجه دیگری از افراد در دستگاه‌ها، نهادها، ارگان‌ها و مجامع خیریه تحت پوشش قرار گیرند و بتوانند به‌زودی از نعمت خواندن و نوشتن و سواد بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: اگر هر مدرسه استان اصفهان، به‌طور میانگین ۲۰۰ دانش‌آموز داشته باشد، به تعبیری می‌توان گفت که حوزه سوادآموزی استان اصفهان در سال تحصیلی گذشته، ۳۱ مدرسه را تحت پوشش داشته است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تقدیر از زحمات کارشناسان سوادآموزی آموزش و پرورش در نواحی و مناطق استان عنوان کرد: سال تحصیلی سوادآموزی، از شهریور ماه آغاز می‌شود و در حال حاضر، ظرفیت شهرستان‌ها و نواحی مشخص و به نواحی و مناطق ابلاغ شده و تلاش می‌کنیم تا بتوانیم این ظرفیت را به‌صورت حداکثری تحت پوشش قرار دهیم.

وی با تشریح وضعیت سوادآموزی در استان اصفهان ابراز کرد: در حال حاضر، در استان اصفهان آمار افراد جامانده از سواد یا کم‌سواد در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، احصا شده و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت‌ گرفته است.

امامیه افزود: حجم ابلاغی سازمان سوادآموزی کشور برای سال تحصیلی پیشرو ۱۱ هزار نفر است که شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت آن‌ها فرایندی دشوار است که مجموعه معاونت سوادآموزی در حال تلاش برای عملیاتی‌کردن برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده هستند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان طرح شتاب‌بخشی به ارتقای سطح سواد استان را یکی از طرح‌های این معاونت برای سال تحصیلی پیشرو دانست و بیان کرد: این طرح به کمک دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در سطح استان اجرا خواهد شد تا علاوه بر ۱۱ هزار نفر حجم ابلاغی سازمان سوادآموزی، تعداد قابل‌توجه دیگری از افراد در دستگاه‌ها، نهادها، ارگان‌ها و مجامع خیریه تحت پوشش قرار گیرند و بتوانند به‌زودی از نعمت خواندن و نوشتن و سواد بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: توانمندسازی آموزش‌دهندگان و کادر اداری برای آشنایی با شیوه‌های نوین سوادآموزی از دیگر برنامه‌های معاونت سوادآموزی برای سال تحصیلی پیشرو است و  توجه به مهارت‌آموزی سوادآموزان در کلاس‌های حرفه‌آموزی و مهارت‌آموزی نیز از برنامه‌های پیشرو است.

امامیه افزود: افزایش مراکز یادگیری محلی در دستور کار است و در تلاشیم تا در مناطقی که تجمع جاماندگان از سواد وجود دارد، با افتتاح این قبیل مراکز، شرایط سوادآموزی و یادگیری مهارت‌های زندگی، فنی‌وحرفه‌ای برای آن‌ها فراهم کنیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا بتوانیم از ظرفیت خیران در استان اصفهان استفاده کنیم و با برنامه‌های مختلف، در مسیر تحقق ریشه‌کنی بی‌سوادی که از اهداف مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است، حرکت کنیم و قدمی برای شکوفایی استعدادهای جاماندگان از سوادآموزی برداریم.

 

برچسب: جهان اقتصاد ، آموزش و پرورش ، توانمندسازی ، اخبار روز ، استان اصفهان ، سوادآموزیhttps://jahaneghtesad.com/direct/7373


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |