شنبه 20 خرداد، 1402

کدخبر: 1203 17:32:00 1402-01-01

اولین پیام مهم رئیس بانک مرکزی در سال جدید

اولین پیام مهم رئیس بانک مرکزی در سال جدید

رییس‌کل بانک مرکزی در پیامی با تشکر از مقام معظم رهبری، مهار تورم و حمایت عملی از بخش‌های مختلف تولید را سیاست قطعی بانک مرکزی در سال ۱۴۰۲ اعلام کرد و گفت: ثبات اقتصادی در دستور کار جدی دولت و شبکه بانکی کشور است.

محمدرضا فرزین، رئیس‌کل بانک مرکزی مهار تورم و حمایت عملی از بخش‌های مختلف تولید را سیاست قطعی بانک مرکزی در سال ۱۴۰۲ اعلام کرده و گفته که ثبات اقتصادی در دستور کار جدی دولت و شبکه بانکی کشور است.

براساس گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، فرزین اظهار کرده که بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور در سالی که مقام معظم رهبری آنرا به نام « مهارتورم؛ رشد تولید » نامگذاری فرموده‌اند بر خود لازم می‌داند ضمن تشکر از دغدغه‌های ایشان، بسترسازی برای تحقق کامل این شعار مهم سال را عملیاتی کند و قطعا با تدابیر اتخاذ شده در بانک مرکزی و مجموعه دولت سیزدهم در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی، سال جدید نوید بخش خبرهای خوبی برای ملت بزرگوار ایران اسلامی خواهد بود.

به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی، بانک مرکزی در تداوم سیاست‌های خود در جهت انضباط پولی شبکه بانکی، کاهش اتکای دولت به منابع بانک مرکزی و کنترل نقدینگی و پایه پولی؛ مهار تورم را در دستور کار جدی خود در سال ۱۴۰۲ دارد.

فرزین اظهار کرده که در سایه تدابیر ویژه‌ای که در حوزه دیپلماسی اقتصادی و سازماندهی جدید برای کنترل بازار ارز اتخاذ شده امید داریم شاهد کاسته شدن نوسان نرخ ارز و منطقی شدن انتظارات تورمی باشیم و از این طریق پیام ثبات اقتصادی را به فعالان اقتصادی مخابره کنیم.

رئیس‌کل بانک مرکزی گفته که قطعا سال ۱۴۰۲ سالی دشوار برای سوداگران ارز و قاچاق کالا و البته تقویت حمایت‌ها از بخش واقعی اقتصاد و تولید خواهد بود.

به گفته شبکه بانکی در سال جدید نیز همچون سال گذشته یاریگر تولید خواهد بود و اعطای تسهیلات برای رونق روزافزون تولید اولویت نخست شبکه بانکی است. 

براساس اظهارات رئیس‌کل بانک مرکزی، مهار تورم و حمایت عملی از بخش‌های تولید سیاست قطعی بانک مرکزی است.

 

منبع: اکوایران

برچسب: جهان اقتصاد ، بانک مرکزی ، نرخ ارز ، رئیس کل بانک مرکزی ، فعالان اقتصادی ، ثبات اقتصادی ، اخبار روز ، محمدرضا فرزین ، انتظارات تورمیhttps://jahaneghtesad.com/direct/1203
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |