یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 2435 05:18 1402/02/24

اولین محل فروش متری مسکن در بورس مشخص شد

دسته‌بندی: اقتصاد شهری ، زیربنایی ، مسکن

اولین محل فروش متری مسکن در بورس مشخص شد

دسته‌بندی: اقتصاد شهری ، زیربنایی ، مسکن

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به فروش متری مسکن در بورس گفت: اولین پروژه‌ای که داریم در نواب-هلال‌احمر قرار دارد.

مهدی هدایت، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در خصوص طرح فروش متری مسکن در بورس کالا گفت: ما یک منابع خرد نقدینگی در کشورمان داریم که شهرداری در جهت تولید مسکن و امیدوار کردن مردم اقدام به فروش متری مسکن که همان اوراق موازی سلف اسلامی است، می‌کند.

هدایت افزود: اقدامات اولیه انجام شده و هم اکنون در هیأت مدیره بورس کشور قرار دارد. در روزهای آینده این مصوبه به ما تحویل داده می‌شود که به محض گرفتن مصوبه فاز عملیاتی آغاز می‌شود. هدف این است که مردم حتی در حد یک متر مسکن خریداری کنند. شهروندان می‌توانند خرید خودشان را به یک واحد برسانند و در غیر این صورت سهم خود زا به قیمت روز در بازار بفروشند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: ما اولین پروژه‌ای که داریم در محدوده نواب - هلال احمر قرار دارد. اگر نهایتاً فرد خریدار خواست بفروشد، در آخر پروژه به قیمت روز می‌فروشد.

وی بیان کرد: قیمت پایه را کارشناس بورس مشخص می‌کند. هدف این است که ما منابع خرد مردم را به سمت مسکن بیاوریم. ما مسکن لوکس نمی‌خواهیم بلکه می‌خواهیم دهک‌های پایین را صاحب خانه کنیم.

 

منبع: مهر

برچسب: جهان اقتصاد ، مسکن ، بورس کالا ، شهرداری ، هلال احمر ، اخبار روز ، سازمان نوسازی شهر تهران ، مهدی هدایت ، نوابhttps://jahaneghtesad.com/direct/2435


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |