چهارشنبه 15 آذر، 1402

کدخبر: 7757 17:15:00 1402-07-05
معاون وزیر راه و شهرسازی:

افزایش ۳۰۰ درصدی صدور پروانه ساخت در تهران

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن
معاون وزیر راه و شهرسازی:

افزایش ۳۰۰ درصدی صدور پروانه ساخت در تهران

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اعلام اینکه بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده در ۴۰ شهر کشور اجرایی شده است، از رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه ساخت مسکن در بافت فرسوده شهر تهران خبر داد.

حمد آئینی با اشاره به تکمیل و بهره‌برداری از ۳۰ هزار واحد نوسازی شده در بافت فرسوده تا پایان امسال، گفت: در برنامه نهضت ملی مسکن در بافت‌های فرسوده نوسازی ۶۰۰ هزار واحد برای چهار سال دولت سیزدهم سیاست‌گذاری شد که با مشوق‌های برنامه‌ریزی شده از جمله بسته تشویقی ۱۹ بندی نوسازی بافت‌های فرسوده انتظار است تا نوسازی در بافت‌ها سرعت ویژه‌ای پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه در بافت فرسوده برخلاف بخش‌های دیگر نهضت ملی، مالکیت زمین و املاک از آن مردم است و دولت بستر کار را فراهم می‌کند، توضیح داد: با توجه به اینکه میدان کار در دست بخش خصوصی و مالکیت از آن مردم است راهبرد ما مردمی‌سازی با تدوین بسته تشویقی موثر و رفع موانع کار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در موضوع بسته‌های تشویقی، بسته اداری کار، مجوزها، تخفیف‌ها و تسریع در صدور آنها، تسهیلات مالی و همچنین بسته ۱۹ بندی شهرسازانه در حال پیگیری است.

آئینی همچنین روند تسریع در نوسازی بافت‌های فرسوده را با اجرای بسته تشویقی تشریح کرد و افزود: در شهر‌هایی که بسته‌های تشویقی را اجرایی کردند عملکرد نوسازی رشد قابل‌ملاحظه‌ای یافت. به عنوان نمونه در شهر تهران، در فروردین و اردیبهشت امسال نزدیک به ۳۰۰ درصد رشد پروانه داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در ۴۰ شهری که بسته‌های تشویقی نوسازی بافت فرسوده را اجرا کردند شاهد رشد‌های قابل توجه هستیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: انتظار داریم تا اکثر شهرداری بسته‌های تشویقی را که تکلیف قانونی است اجرا کنند تا شاهد رشد مناسبی در این بافت‌ها باشیم.

آئینی تاکید کرد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی سال ۱۴۰۲ سال شکوفایی و نوسازی واحد‌های مسکونی در بافت‌های فرسوده خواهیم بود.

برچسب: ساختمان ، پروانه ساخت ، پروانه های ساختمانی ، صدور پروانه های ساختمانیhttps://jahaneghtesad.com/direct/7757


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |