جمعه 24 فروردین، 1403

کدخبر: 298 15:12 1401/11/12
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

افتتاح ۲۹ طرح ایمیدرو تا پایان سال

دسته‌بندی: صنعت و معدن ، فناوری
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

افتتاح ۲۹ طرح ایمیدرو تا پایان سال

دسته‌بندی: صنعت و معدن ، فناوری

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افتتاح ۲۹ طرح و پروژه ایمیدرو به ارزش پنج‌هزار و ۶۵۱ میلیارد تومان، ۱۴.۴ میلیون دلار و ۲۵۸.۶ میلیون یورو تا پایان سال خبر داد.

وجیه‌الله جعفری اعلام کرد: در این 29 طرح اشتغال‌زایی برای 2 هزار و 98 نفر پیش بینی شده است.

 رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) خاطرنشان‌کرد: صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های کشور توسط شرکت های تابعه ایمیدرو به میزان یک میلیارد و 188 میلیون دلار طی سال های 99 و 1400 بوده است.

خطوط قرمز ایمیدرو در شرکت‌های وابسته و تابعه چیست؟

وی اضافه‌کرد: همچنین برای سال جاری صرفه جویی ارزی به میزان 500 میلیون دلار برنامه‌ریزی شده که تاکنون 300 میلیون دلار آن محقق شده است.

 

معاون وزیر صمت بیان‌داشت: از سوی دیگر، انجام هماهنگی های لازم برای تاسیس «صندوق پژوهش و فناوری فولاد» با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با مشارکت شرکت‌های فولادی کشور، در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و سازندگان داخلی و تسهیل گری طراحی ساخت و تولید داخل مورد توجه این سازمان است.

 

وی بیان‌داشت: با برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد این صندوق تا پایان سال جاری، مجوز ثبت و عملیاتی شدن فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت و برای پوشش ضمانت نامه ای تا سقف 10 هزار میلیارد ریال، فعالیت های ساخت و تولید داخل را حمایت و پشتیبانی کند.

 

 منبع: تسنیم

برچسب: ایمیدرو ، جهان اقتصاد ، بانک مرکزی ، اشتغالزایی ، بومی سازی ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/298


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |