چهارشنبه 30 خرداد، 1403

کدخبر: 16547 12:15 1403/03/22

ارائه وام ۹۰۰ میلیونی برای خرید تاکسی برقی

دسته‌بندی: خودرو

ارائه وام ۹۰۰ میلیونی برای خرید تاکسی برقی

دسته‌بندی: خودرو

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اعطای وام ۹۰۰ میلیون تومانی به تاکسیران‌ها برای دریافت تاکسی‌برقی خبر داد.

شادی مالکی امروز در مراسم ورود ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی با بیان اینکه ورود تاکسی‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی، حرکت عظیمی در راستای کاهش آلودگی هوای تهران است، اظهار کرد: نوسازی ناوگان عمومی به‌ویژه تاکسی‌ها که پرتردد و پر پیمایش هستند، نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد چراکه نیمی از ۸۰ هزار تاکسی پایتخت و تقریباً تمامی ون‌ها فرسوده هستند.

 

وی ادامه داد: شهرداری با دو رویکرد حرکت به سمت کاهش آلودگی هوا و ارتقای حمل و نقل عمومی حرکت به سمت برقی‌سازی را آغاز کرد و در این راستا در سال جاری شاهد ورود ۵۵ هزار تاکسی و ۱۰ هزار ون برقی به حوزه حمل و نقل عمومی هستیم که بخشی از آنها در قالب همکاری با وزارت صمت محقق می‌شود.

 

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: تاکسی‌های امروز از همین گروه خودروها هستند که با ظرفیت شرکت کرمان موتور با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای ورود ۲ هزار تاکسی برقی به پایتخت کلید خورد.

 

وی ادامه داد: در راستای تسهیل شرایط خرید خودروهای برقی برای تاکسیران‌ها، اعطای وام ۳۰۰ میلیون تومانی و وام ‌۶۰۰ میلیون تومانی از سوی خودروساز در نظر گرفته شد و این شرایط باعث خروج خودروهای فرسوده از ناوگان عمومی پایتخت خواهد شد.

برچسب: سازمان تاکسیرانی شهر تهران ، وام خرید خودرو ، اعطای وام برای دریافت تاکسی‌برقی ، تاکسی‌برقیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16547


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |