چهارشنبه 02 خرداد، 1403

کدخبر: 2926 14:00 1402/03/07
شهردار اصفهان خبر داد:

آمادگی شهرداری برای مشارکت در نصب پنل‌های خورشیدی بر روی بام ۲ هزار منزل مسکونی

شهردار اصفهان خبر داد:

آمادگی شهرداری برای مشارکت در نصب پنل‌های خورشیدی بر روی بام ۲ هزار منزل مسکونی

شهردار اصفهان از آمادگی شهرداری برای مشارکت در نصب پنل‌های خورشیدی بر روی بام 2 هزار منزل مسکونی با مشارکت شهروندان خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده روز ششم خردادماه در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» با اشاره به برگزاری چهاردهمین برنامه «به احترام اصفهان» و افتتاح پروژه‌های منطقه پنج اظهار کرد: در قالب این برنامه ۲۲ پروژه افتتاح شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

او افتتاح این پروژه ها را نشان دهنده تنوع فعالیت‌های شهرداری در حوزه های مختلف دانست و افزود: افتتاح پارکینگ زیرسطحی توحید، فرهنگسرای ادب در محله حسین‌آباد و انتقال پساب از سپاهان‌شهر به صفه از جمله پروژه‌های مهم منطقه 5 است که در اختیار شهروندان قرار گرفت.

کسب رتبه نخست مدیریت مصرف انرژی توسط شهرداری اصفهان

شهردار اصفهان با اشاره به سیاستی که شهرداری به منظور صرفه‌جویی در منابع انرژی در پیش گرفته است، گفت: شهرداری اصفهان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ رتبه نخست صرفه‌جویی در مصرف انرژی را در کشور کسب کرد.

او افزود: از سوی وزارت نیرو جایزه ۲۷۰ میلیون تومانی به حوزه خدمات شهری اعطا و به عنوان بستانکار در قبوض شهرداری درج شد. شهرداری نیز از این جایزه برای پرداخت هزینه‌های انرژی استفاده می‌کند.

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: مقرر است در یک برنامه ۱۰ ساله برق فضاهایی که در اختیار شهرداری قرار دارند از طریق پنل های خورشیدی تأمین شود که البته مردم نیز باید در این الگوی تولید انرژی پاک مشارکت داشته باشند.

او با بیان اینکه شهرداری نسبت به نصب دو هزار پنل خورشیدی بر روی بام منازل مسکونی با مشارکت شهروندان آمادگی دارد، تاکید کرد: با توجه به اینکه برق تولیدی حاصل از پنل‌های خورشیدی پیش خرید می‌شود، می‌تواند برای خانواده‌ها از نظر اقتصادی در کوتاه مدت یک منبع درآمد پایدار باشد.

او از اعطای وام تشویقی به شهروندان برای خرید و نصب پنل های خورشیدی خبر داد و گفت: این افراد می‌توانند از محل درآمد فروش برق تولیدی، اقساط وام خود را پرداخت کنند و بعد از صفر شدن اقساط وام یک درآمد پایدار برای خانواده کسب می شود.

 

برچسب: جهان اقتصاد ، انرژی پاک ، برق ، شهرداری ، خدمات شهری ، پنل خورشیدی ، اصفهان ، اخبار روز ، قاسم زادهhttps://jahaneghtesad.com/direct/2926


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |