جمعه 04 فروردین، 1402

کدخبر: 12563 11:56:43 1394-02-22
۶۰ درصد املاک کشور سند رسمی ندارند

۶۰ درصد املاک کشور سند رسمی ندارند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
۶۰ درصد املاک کشور سند رسمی ندارند

۶۰ درصد املاک کشور سند رسمی ندارند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه امورزیربنایی: رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک کشور گفت: کدرهگیری، سوپاپ پایدار و ضامن دوام شغل مشاورین املاک است.

حسام عقبایی در پنجمین همایش سالانه هم‌اندیشی مشاورین املاک شهرستان ساوه افزود: راه‌اندازی سامانه اطلاعات و مستغلات کشور و اجباری کردن کد رهگیری در معاملات مسکن مطالبه سران قوای سه‌گانه و از جمله مطالبات مردمی است.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد املاک کشور فاقد سند رسمی هستند، اضافه کرد: از این رو دریافت کد رهگیری در زمان انجام معاملات اجباری است زیرا هیچ سندی بدون کد رهگیری در دفترخانه‌های ثبت اسناد قابلیت تنظیم ندارد.

وی ادامه داد: سامانه املاک و مستغلات کشور شکل گرفت تا کل معاملات مسکن در سراسر کشور در این سامانه ثبت شده و تخلفات احتمالی در حوزه معاملات مسکن به صفر برسد و بسیاری از دعاوی حقوقی کاهش پیدا کند.

به گفته وی، اخذ کد رهگیری توسط مشاوران املاک در سراسر کشور اختیاری نبوده و هرگونه معاملات در بنگاه‌های مشاوران املاک از جمله خرید و فروش، اجاره، اجاره به شرط تملیک، پیش فروش، هبه، صلح و غیره نیازمند اخذ کد رهگیری هستند.

عقبایی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این سامانه شاهد پرینتی شدن قراردادها هستیم و گامی در جهت انجام معاملات صحیح و عاری از هرگونه تخلف احتمالی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون فعالیت این سامانه در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور اتفاق افتاده است، تصریح کرد: انجام معاملات از طریق این سامانه می‌تواند از حیثیت اجتماعی و شغلی مشاورین املاک دفاع کند و تکنولوژی را وارد صنف مشاورین املاک کرده‌ایم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |