جمعه 24 فروردین، 1403

کدخبر: 1341 09:02 1393/02/01
۵ خوراکی که به طرزی شگفت انگیز شما را شاد می کند

۵ خوراکی که به طرزی شگفت انگیز شما را شاد می کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
۵ خوراکی که به طرزی شگفت انگیز شما را شاد می کند

۵ خوراکی که به طرزی شگفت انگیز شما را شاد می کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

غذا خوردن اکثر افراد را آرام می‌کند. تعداد زیادی از مبتلایان به پر خوری عصبی نیز با خوردن غذا آرام می شوند. برخی از مواد غذایی به ترشح هورمون شادی - سروتونین - در مغز کمک می کنند. در ادامه با پنج ماده خوراکی شادی آور آشنا می شوید.

موز : شادی آور
موز سرشار از پتاسیم و منیزیم است. این دو ماده معدنی آرام بخش و شل‌ کننده طبیعی عضلات هستند. علاوه بر این موز حاوی ماده‌ای به نام آمنیو اسید تریپتوفان است. این ماده که در مغز به HTP 5 تبدیل می‌شود باعث افزایش تولید سروتونین و ملاتونین می‌شود.
ماهی : ضد افسردگی
ماهی، منبع عظیم چربی‌های امگا ۳ و حاوی ویتامین‌های گروه ب به ویژه‌ ب شش و ب ۱۲ است. این ویتامین‌ها برای مقابله با استرس بسیار مفید هستند. ویتامین ب ۱۲ یکی از مهم‌ترین مکمل‌های غذایی برای ساخت ماده شیمیایی سروتونین است. کمبود این ماده شیمیایی سبب بروز افسردگی می شود.
شکلات : تلخ تاثیر گذار تر است
ماده شادی‌ آور شکلات در دانه کاکائو است. برای جلوگیری از ابتلا به چاقی بهتر است شکلات تلخ بخورید. کاکائو سرشار از ماده ای به نام تریپوفان است که نقش اساسی در ترشح ماده شیمیایی سروتونین ایفا می کند.
ماست و شیر : خواب‌ آورهای طبیعی
اکثر مواد لبنی حاوی ماده‌ای به نام تیروسین است. این ماده میزان ترشح ماده شیمیایی سروتونین را در مغز افزایش می‌دهد. شیر دارای تریپوفان است و سروتونین آزاد می‌کند و استرس را کاهش داده و فرد را آرام می‌کند. علاوه بر این شیر کلسیم زیادی دارد. ماده‌ای که خواب را افزایش می دهد.


کلم بروکلی : شادی آور گیاهی
مصرف این گیاه همراه با پاستا، برنج یا سالاد تاثیر بسیار زیادی در شاد کردن افراد می گذارد. کلم بروکلی سرشار از ویتامین‌های گروه ب است که نقش اساسی در کاهش ترس، اضطراب، نگرانی، استرس و افسردگی ایفا می کند. فیبر موجود در این سبزی نیز برای مقابله با یبوست و سندرم روده تحریک‌پذیر مفید است.

   • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |