شنبه 11 آذر، 1402

کدخبر: 179710 11:58:44 1401-02-27
کاهش دلال بازی با ایجاد سامانه یکپارچه فروش خودرو

کاهش دلال بازی با ایجاد سامانه یکپارچه فروش خودرو

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
کاهش دلال بازی با ایجاد سامانه یکپارچه فروش خودرو

کاهش دلال بازی با ایجاد سامانه یکپارچه فروش خودرو

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصادبه نقل از ایرنا،  "منوچهر منطقی" امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: پیش از این شاهد بودیم خودروسازان بزرگ هر ۱۵ روز یک‌بار نسبت به پیش فروش یا فروش فوق العاده خودروهای خود اقدام می‌کردند که التهاب و استرس مشتریان را به دنبال داشت،  اما در سامانه فروش یکپارچه زمان ۱۵ روزه را به سه تا چهار ماه در میان تبدیل کرده‌ایم اما به‌جای تعداد محدودی خودرو هر بار بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در معرض فروش قرار داده خواهد شد.
وی بیان‌داشت: در گذشته گر چه خودروسازان به صورت انبوه تولید می‌کردند اما شاهد بودیم که عرضه به صورت قطره چکانی بود و در این سامانه این مشکل رفع شده است و همه تولیدات آنها باید عرضه شود.

منطقی خاطرنشان کرد: انجام تعهدات خودروسازان بزرگ همزمان با تحویل به موقع، افزایش نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و محدود شدن دلال‌بازی‌ها که با اجرای طرح مالیات گرفتن از درآمدهای اتفاقی در مجلس تقویت نیز خواهد شد، از جمله دیگر مزایای فروش خودرو در این سامانه است.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعات زیادی که در این شیوه فروش جمع‌آوری می‌شود، می‌توان هدفمند عمل کرد و طرح‌هایی ازجمله جوان‌سازی جمعیت را بهتر به پیش برد.
وی تصریح‌کرد: مقرر شده ۵۰ درصد ظرفیت ثبت‌نام در این سامانه به خانواده‌ها و مادران دارای فرزند دوم تخصیص یابد.

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به دستور وزارت صمت و زیر نظارت تحت نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان براساس اجرای بند ۵ از دستورات ابلاغی رئیس‌جمهوری در خصوص چگونگی عرضه خودرو برای ایجاد شفافیت و افزایش رضایتمندی مردم، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از امروز کار خود را آغاز کرد.

در همین راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه‌ای تاکید کرده بود که فروش خودروها به «سامانه فروش یکپارچه» منتقل می‌شود و حذف قرعه‌کشی خودرو باقوت در دستور کار وزارت صمت است. از آن‌جا که حذف قرعه‌کشی فروش خودرو تا نهایی شدن تکمیل اصلاح ساختار، چند ماه زمان خواهد برد و با توجه ویژه وزیر صمت به حفظ حقوق مصرف‌کنندگان در دوره گذار، مقرر شد در همین مدت محدود نیز روند قرعه‌کشی خودرو اصلاح‌شده و شفاف‌تر و عادلانه‌تر شود، تا از دلالی و سوداگری یک عده خاص جلوگیری شده و خودروهای تولیدی به‌دست خریداران واقعی برسد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |