جمعه 14 بهمن، 1401

کدخبر: 3260 15:00:59 1393-04-21
پیش بینی قیمت طلا در هفته پیش رو

پیش بینی قیمت طلا در هفته پیش رو

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
پیش بینی قیمت طلا در هفته پیش رو

پیش بینی قیمت طلا در هفته پیش رو

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول :به دنبال نامعلوم سیاست های فدرال رزرو درباره سود و تحولات سیاسی جهان پیش بینی شده که قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش پیدا خواهد کرد

تحولات سیاسی جهان در کنار وضعیت نامعلوم سیاست‌های فدرال رزرو درباره نرخ سود سبب شده تا تحلیل گران بازارهای جهانی هفته ای صعودی برای قیمت طلا پیش بینی کنند.
پس از اینکه بحران های اوکراین و عراق سبب برهم زدن نظم بازارهای جهانی طلا شد بار دیگر حملات رژیم صهیونیستی به غزه زمینه ساز برهم خوردن روزهای آرام قیمت طلا در بازارهای جهانی شده است. به همین دلیل تحلیل گران بازار پیش بینی کرده اند این موضوع روند قیمت طلا در بازارهای جهانی را به سمت افزایش قیمت سوق خواهد داد.
در کنار تحولات سیاسی جهان نامعلوم بودن تصمیمات درباره افزایش نرخ سود، بازار طلا را به سمت افزایش قیمت بیشتر هدایت کرد. بر این اساس روز پنج‌شنبه قیمت‌ طلا با افزایش بیشتری روبه‌رو شد و قیمت اونس طلا از ۱۳۲۶ دلار روز چهارشنبه با ۹ دلار افزایش به ۱۳۳۵ دلار رسید. روز جمعه نیز این فلز گرانبها به ۱۳۳۹ دلار رسید تا پیش بینی های صورت گرفته در رابطه با روند رو به افزایش قیمت طلا تحقق پیدا کرده باشد.
قیمت طلا در بازارهای جهانی در حالی روند صعودی به خود گرفته است که محمد کشتی آرای رییس اتحادیه طلا و جواهر پیش بینی کرده است تا روز دوشنبه بازار داخل شاهد تغییر محسوس قیمت نیست: « به نظر می‌رسد تا دوشنبه هفته جاری قیمت‌ها تغییر محسوسی نخواهد داشت. »
این اظهار نظر در حالی از سوی کشتی آرای مطرح شد که تجربه گذشته نشان داده بازار داخلی پس از اینکه ۴۸ ساعت بازارهای جهانی روند صعودی قیمت داشته باشند از آنها تاثیر می گیرد.  
 رشد۱٫۳ درصدی بهای جهانی طلا در هفته گذشته
قیمت جهانی طلا در آخرین لحظات مبادلات روز جمعه تغییر چندانی نداشت تا قیمت این فلز زرد در هفته ای که گذشت با رشد ۱٫۳ درصدی روبرو شود.
به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت جهانی طلا روز جمعه تحت تاثیر بحران سیستم بانکی پرتغال و تشدید تنش های سیاسی و درگیری های خونین در خاور میانه و اوکراین با افزایش نسبی روبرو شد تا برای ششمین هفته متوالی با افزایش مواجه شده باشد.
بر اساس این گزارش ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و نگرانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به تشدید بحران بدهی منطقه یورو تاثیر زیادی ادامه روند صعودی قیمت طلا داشته است.
شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز با کاهش روبرو شده تا بار دیگر تقاضا برای خرید طلا افزایش یابد. جورج گرو کارشناس موسسه مالی ارشد آر بی سی تاکید کرد: شاید بتوانیم وضعیت پرتغال را بر تحولات قیمت طلا در نظر نگیریم ولی تنش های خاور میانه بی شک بر روند قیمت طلا تاثیرگذار بوده است.
قیمت هر اونس طلا در آخرین لحظات مبادلات روز جمعه بدون تغییر نسبت به ساعات اولیه به ۱۳۳۷ دلار رسیده است. قیمت طلا روز پنج شنبه برای لحظاتی به بیش از ۱۳۴۵ دلار رسیده بود که این بالاترین رقم در سه ماه و نیم اخیر بوده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |