چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 193667 10:14:03 1401-06-10
پیش‌بینی افزایش رشد اقتصادی ترکیه

پیش‌بینی افزایش رشد اقتصادی ترکیه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
پیش‌بینی افزایش رشد اقتصادی ترکیه

پیش‌بینی افزایش رشد اقتصادی ترکیه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، در گزارش مودیز ذکر شده است که انگیزه‌های اعتباری قوی، سیاست‌های حمایت از تعدیل حداقل دستمزد به سمت بالا و سیاست‌های پولی سست از مصرف داخلی حمایت کرده‌اند همچنین تقاضا از طرف شرکای تجاری و ضعیف بودن لیر باعث تقویت صادرات و بهبود گردشگری شده است.

این آژانس گفت که انتظار دارد تورم در ترکیه تا پایان سال جاری به ۷۰ درصد برسد و تا پایان سال آینده به ۴۰ درصد کاهش یابد که این رقم از ۸۰ درصد ۱۲ ماه منتهی به جولای کاهش یافته است.

بر اساس آمار موسسه آمار ترکیه که پیش از این منتشر شد، اقتصاد ترکیه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به‌طور سالانه ۷.۶ درصد رشد می‌کند و این کشور را به دومین اقتصاد با رشد سریع در گروه ۲۰ پس از عربستان سعودی تبدیل خواهد کرد.

مودیز خاطرنشان کرد که فعالیت‌های تولیدی در کشورهای بازارهای نوظهور ازجمله ترکیه، برزیل، هند و اندونزی در حال گسترش است.

این آژانس رتبه‌بندی پیش‌بینی رشد اقتصادهای  گروه ۲۰ را به ۲.۵ درصد برای سال ۲۰۲۲ و ۲.۱ درصد برای سال ۲۰۲۳ کاهش داد و به وخامت چشم‌انداز چند اقتصاد بزرگ از ابتدای سال تاکنون اشاره کرد.

پیش‌بینی‌های قبلی که در ماه مه انجام شد، رشد اقتصادی گروه ۲۰ به میزان ۳.۱ درصد در سال جاری و ۲.۹ درصد در سال آینده تخمین زد.

پیش‌بینی می‌شود در میان اقتصادهای پیشرفته گروه ۲۰، ایالات‌متحده ۱.۹ درصد و منطقه یورو نیز ۲.۵ درصد در سال ۲۰۲۲ رشد کند.

برای کشورهای نوظهور گروه ۲۰ انتظار می‌رود که اقتصاد روسیه در سال جاری به دلیل تحریم‌های جنگی اوکراین هفت درصد کاهش یابد در حالی که پیش‌بینی می‌شود عربستان سعودی به دلیل افزایش تولید نفت و قیمت بالای نفت به نفع اقتصاد این کشور ۷.۲ درصد رشد کند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |