سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 8467 15:31:34 1393-10-10
هیچ ابرقدرتی نمی تواند خدشه ای بر اقتدار و استقلال ایران ایجاد کند

هیچ ابرقدرتی نمی تواند خدشه ای بر اقتدار و استقلال ایران ایجاد کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
هیچ ابرقدرتی نمی تواند خدشه ای بر اقتدار و استقلال ایران ایجاد کند

هیچ ابرقدرتی نمی تواند خدشه ای بر اقتدار و استقلال ایران ایجاد کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رییس جمهوری با بیان این که نیروهای مسلح مایه افتخار ایران هستند، گفت: هیچ ابرقدرتی نمی تواند خدشه ای بر اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» روز چهارشنبه پس از بازدید از ناوشکن جماران و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در جمع نیروهای مستقر در این ناوشکن با تاکید بر این که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به خوبی از این آب و خاک دفاع می کنند، افزود: ایران تحت لوای امنیت و آسایشی که نیروهای مسلح تامین می کنند به پیشرفت خود ادامه می دهد.
وی یادآور شد: اگر برخی فکر می کنند که با وارد آوردن فشار، پایین آوردن قیمت نفت و طراحی و اجرای توطئه های مختلف می توانند این ملت را به زانو درآورند سخت در اشتباه هستند.
رییس شورای عالی امنیت ملی، نیروهای مسلح و تلاش آنان برای دفاع از عزت و منافع ملی را مایه افتخار ملت و دولت ایران دانست و گفت: هوشیاری و حضور قدرتمندانه نیروهای مسلح در دفاع از ایران اسلامی، دشمن را برای همیشه از هوس و چشم طمع داشتن به سرزمین ایران مایوس می کند و باز می دارد.
روحانی با یادآوری این که اولین نیرویی که در دوران دفاع مقدس توانست، دشمن را از میدان خارج کند، نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بود، خاطرنشان کرد: برای ما و ملت ایران بسیار مهم است که نیروهای مسلح، توانمندی و قدرت خود در دفاع از کشور را به خوبی به رخ دشمنان کشیدند.
وی تاکید کرد: آمادگی که آنان در چنین رزمایش هایی از خود به نمایش می گذارند، دشمن را برای همیشه از هوس و چشم طمع داشتن به سرزمین ایران باز می دارد.
وی، رزمایش عظیم محمد رسول الله(ص) را نمونه ای از آمادگی و توانمندی نیروهای نظامی ایران دانست و اظهار داشت: هوشیاری و حضور قدرتمندانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در آب های داخلی و بین المللی، نشانه توانمندی های فنی و آموزشی و اقتدار و انگیزه و ایمان نیروهای مسلح کشور است.
رییس جمهوری همچنین خطاب به نیروهای مستقر در این ناوشکن گفت: خداوند چند ویژگی به شما جان برکفان نیروهای مسلح کشورمان عطا کرده که در کمتر نیروی مسلح دیگری قابل مشاهده است که اولین این ویژگی ها ایمان و دیگری ارتباط صمیمانه بین نیروهای مسلح و مردم است و مردم ما امروز نیروهای مسلح سرزمین خود را به مثابه عزیزترین فرزندان خود می دانند که از ملت و سرزمین ما به خوبی دفاع می کنند.
چنین رهبر و فرمانده ای در نیروهای مسلح مایه افتخار همه است
روحانی، سومین ویژگی خاص نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برخورداری از رهبری دانست که مورد اعتماد و تکیه همه است و تصریح کرد: کدام نیروی مسلحی را سراغ دارید که فرمانده عالی آن فقیهی عادل، عالم و مورد احترام و اعتماد مردم است که از نوجوانی زندگی خود را وقف جهاد و مبارزه کرده و در این راه به درجه رفیع جانبازی رسیده باشد.
وی اضافه کرد: چنین رهبر و فرمانده ای مایه افتخار همه ما، سرزمین و ملت ایران و همه نیروهای مسلح کشورمان است.
رییس جمهوری با اشاره به این که ملت ایران و به ویژه نیروهای مسلح آن، از نخستین روز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، مورد تحریم قرار گرفتند، تصریح کرد: این تحریم ها نه تنها نتوانسته قدرت نیروهای مسلح ما را کم کند بلکه به ارتقا توانمندی ها با تکیه بر توان داخلی آنها نیز افزوده است به شکلی که امروز توان تامین همه تجهیزات، امکانات و سلاح های مورد نیاز نیروهای مسلح در داخل کشور ما وجود دارد و از همه اینها مهم تر امروز توانمندی بسیار مطلوبی در عرصه آموزش های نظامی از جمله در نیروی دریایی داریم.
روحانی خاطر نشان کرد: به خواست خدا و با وحدت و اتحاد میان مردم، دولت و نیروهای مسلح، ایران روز به روز از هر لحاظ پیشرفت خواهد کرد و هیچ ابرقدرتی نخواهد توانست، خدشه ای بر اقتدار و استقلال ما ایجاد کند و این افتخاری است که خداوند در سایه جمهوری اسلامی ایران به ما عطا کرده است.
وی باردیگر تاکید کرد: نیروهای مسلح مایه افتخار ایران است و مردم و دولت قدردان زحمات آنان برای دفاع از عزت و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و دفاع از امنیت کشتیرانی آزاد در آب های بین المللی، هستند.
رییس قوه مجریه همچنین با گرامی داشت سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت عصر(عج) اظهارداشت: باید به روح امام راحل عزیز و بزرگوارمان که این اقتدار، استقلال و عظمت را از او به یادگار داریم و به روح همه شهیدان دفاع مقدس به ویژه شهدای نیروی دریایی درود و سلام بفرستیم.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی رییس شورای عالی امنیت ملی صبح امروز (چهارشنبه) برای حضور در رزمایش عظیم محمدرسول الله(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران و بازدید از شماری از پروژه های در حال اجرای جاسک، وارد این شهر بندری در استان هرمزگان شد.
رژه بزرگ نیروهای عملیاتی سطحی، زیرسطحی و پروازی شرکت کننده در رزمایش محمد رسول الله(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران ساعاتی پیش همزمان با حضور رییس جمهوری بر عرشه ناوشکن سرفرماندهی جماران برگزار شد.
این رژه با شرکت بیش از 100 فروند شناور سطحی، هجومی، راکت انداز، شناورهای زیرسطحی، یگان های پروازی، هواناوها و شناورهای بومی با آرایش تاکتیکی منظم و عبور با شکوه دریایی برگزار شد و نیروهای شرکت کننده آمادگی رزمی و اقتدار دریایی خود را به نمایش گذاشتند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |