چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 2047 13:13:54 1393-03-04
نياوران، کاخ موزه برتر شد

نياوران، کاخ موزه برتر شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نياوران، کاخ موزه برتر شد

نياوران، کاخ موزه برتر شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

کميته ملي موزه هاي ايران(ايکوم)، مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران را به علت تلاش ها و پيگيري هاي مستمر و درخور توجه در دو حوزه «تلاش براي بقا» و «حفاظت و مرمت» به عنوان موزه برتر معرفي کرد.


به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مدير مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران با اعلام اين خبر درباره چگونگي انتخاب موزه ها افزود: 277 متقاضي براي شرکت در اين ارزيابي وجود داشت که 70 فايل به دليل نقص حذف شد و 207 موزه به بخش مسابقه راه پيدا کردند که در نهايت انتخاب موزه هاي برتر در 12 رشته با داوري 15 موزه دار و اعضاي ايکوم اعلام شد.
امامي با اشاره به کاشت 150 اصله نهال در مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران يادآور شد: کاشت اين نهال ها به صورت سليقه اي نبوده و تلاش شد تا در هر مکاني که درختي خشک شده و از بين رفته است نهالي از همان نوع قبلي کاشته شود.
مدير مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران از راه اندازي مرکز اسناد خبر داد و هدف از انجام اين اقدامات در مرکز اسناد مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران را ايجاد زمينه و فضاي مناسب براي مطالعات و تحقيق پژوهشگران دانست.
امامي مرمت هاي اضطراري در مجموعه کاخ نياوران را از ديگر اقدامات صورت گرفته طي ماه هاي گذشته دانست و گفت: بر اثر بارندگي هاي شديد در زمستان سال گذشته، کوشک احمدشاهي دچار آسيب شد که با همکاري کارشناسان اداره کل موزه ها و دفتر حفظ و احياء معاونت ميراث فرهنگي اين آسيب ديدگي برطرف شد.
وي افزود: آسيب شناسي و بررسي استحکام و ساختار اتصالات آثار نمايشي موزه جهان نما، کاخ صاحبقرانيه و کاخ اختصاصي نياوران از ديگر فعاليت هاي مهم حفاظت پيشگيرانه در اين مجموعه بوده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |