شنبه 11 آذر، 1402

کدخبر: 199055 19:10:23 1401-09-16
نفت با امیدواری به چین صعود کرد

نفت با امیدواری به چین صعود کرد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نفت با امیدواری به چین صعود کرد

نفت با امیدواری به چین صعود کرد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

قیمت نفت سنگین نفت ایران با کاهش 3.31 درصدی وبا2 دلار و 68سنت کاهش  به 78دلارو40سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه با امیدواری به بهبود تقاضای چین و ابهامات درباره نحوه اجرای مکانیزم سقف قیمت غربی برای نفت روسیه، اندکی افزایش یافت.

نفت آمریکا روند کاهشی خود را معکوس کرد و در مقایسه با قیمت نهایی ۷۴ دلار و ۲۵ سنت معاملات روز سه شنبه، ثابت بود.

سقوط بهای معاملات نفت برنت در روز سه شنبه، بزرگترین کاهش روزانه قیمتها از سپتامبر بود.

انتظارات برای بهبود تقاضای چین برای نفت، عامل مثبتی بوده که از قیمت‌ها پشتیبانی کرده است. این کشور به مدت دو روز متوالی، موارد جدید ابتلا به کووید کمتری داشته است. لئون لی، تحلیلگر شرکت "سی ام سی مارکتس" در یادداشتی نوشت: چین به سرعت محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده که ممکن است تقاضا برای سوخت را تقویت کند.

ارزش یوان چین در برابر دلار آمریکا روز چهارشنبه که سرمایه گذاران به آمار ضعیفتر از حد مطلوب صادرات و واردات این کشور اعتنایی نکردند و منتظر اعلام تسهیل بیشتر تدابیر قرنطینه کووید از سوی دولت بودند، تحکیم شد

آمار موسسه امریکن پترولیوم که نشان داد حدود ۶.۴ میلیون بشکه از ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته برداشت شده است، از قیمت‌ها حمایت کرد.

با این حال، ابهامات درباره تاثیر مکانیزم سقف قیمت غربی برای نفت روسیه روی عرضه در بازار جهانی، به نوسان قیمتها منجر شد. روزنامه ودوموستی روز چهارشنبه گزارش کرد روسیه در حال بررسی سه گزینه شامل ممنوعیت فروش نفت به بعضی از کشورها و تعیین حداکثر تخفیف برای فروش نفت خود به منظور مقابله با سقف قیمتی است که قدرتهای غربی اعلام کرده اند.

خبرگزاری‌های روسیه به نقل از الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه گزارش کردند مکانیزم روسیه برای ممنوعیت فروش نفتی که مشمول سقف قیمت تعیین شده توسط کشورهای غربی قرار می گیرد پیش از پایان امسال آغاز به کار خواهد کرد. خبرگزاری ریا به نقل از نواک نوشت: ما سرگرم کار روی تصمیم مان هستیم وی در پاسخ به اینکه آیا این مکانیزم تا پایان سال اجرایی می شود پاسخ داد بله مطمئن هستم.

نواک پیشتر گفته بود روسیه ممکن است تولید نفت خود را اندکی کاهش دهد معاون نخست وزیر روسیه اظهار کرد: روسیه در حال تغییر زنجیره لجستیک خود در واکنش به سقف قیمت ۶۰ در هر بشکه است که از سوی کشورهای غربی با هدف محدود کردن توان روسیه برای تامین مالی جنگ در اوکراین تحمیل شده است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |