یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 7135 16:40:19 1393-08-30
منتجب‌نیا: در انتخابات حضوری گسترده خواهیم داشت

منتجب‌نیا: در انتخابات حضوری گسترده خواهیم داشت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
منتجب‌نیا: در انتخابات حضوری گسترده خواهیم داشت

منتجب‌نیا: در انتخابات حضوری گسترده خواهیم داشت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با بیان این‌که امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر خود را آماده حضور اثرگذار و گسترده در انتخابات سال آینده کنیم،گفت: ان‌شاءالله در آینده همایش‌های بسیار بزرگتری برگزار خواهیم کرد. هیچ جناحی از این همایش‌ها وحشت نکند، ما می‌توانیم دوستانه و مسالمت‌آمیز با یکدیگر رقابت کنیم و این رقابت نیز اخلاقی، سیاسی و سالم خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت‌های حزب اعتماد ملی، خاطرنشان کرد: مدتی است که حزب اعتماد ملی فعالیت‌های خود را از نو شروع کرده است و آرام آرام در حال پیش بردن کارها و فعالیت‌های خود است.

وی با اشاره به دشواری‌ها و موانع موجود در مسیر حزب برای آغاز به کار مجدد فعالیت‌های حزب، اظهار کرد: از آن جایی که حدود 5-4 سال عملا حزب تعطیل بود، امروز با یک سری سختی‌ها و دشواری‌هایی مواجه است و الان نمی‌تواند به سادگی حرکت قبلی خود را در پیش بگیرد. اما با این حال در حال فراهم کردن یک سری مقدمات برای حضور فعال حزب اعتماد ملی در عرصه سیاسی کشور هستیم.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با بیان این‌که در حال فعال کردن برخی کمیته‌ها و دفاتر حزب در سراسر کشور هستیم، گفت: امروز برخی از کمیته‌ها و دفاتر حزب فعال شده است و شورای مرکزی حزب نیز به صورت فصلی جلسات خود را برگزار می‌کند. همچنین برخی از همایش‌های حزب که در گذشته برگزار می‌شد در حال پیگیری است که در آینده نیز همایش‌های متعددی در حزب برگزار می‌شود. امیدواریم بتوانیم خود را به زودی آماده کنیم تا در انتخابات آینده حضوری اثرگذار و گسترده از خود نشان دهیم.

منتجب‌نیا در ادامه با اشاره به برگزاری یکی از همایش‌های شاخه جوانان حزب اعتماد ملی در ماه‌های اخیر و حواشی ایجاد شده در پی آن، با تأکید بر این‌که این همایش کاملا قانونی بوده و مجوزهای لازم را نیز هم از اماکن و هم از فرمانداری کسب کرده بود، اظهار کرد: با وجود این‌که تاکنون برای برگزاری یک همایش صرفا اخذ مجوز از فرماندار شهرستان که رئیس شورای تأمین شهرستان نیز هست کافی بوده، حزب اعتماد ملی ملزم به اخذ مجوز از اماکن شد و همایش اخیر شاخه جوانان این حزب با اخذ دو مجوز از دو نهاد به صورت کاملا قانونمند و در چارچوب‌های قانونی برگزار شد و طی برگزاری آن نیز هیچ مشکلی به وجود نیامد.

وی همچنین به هجمه‌ها و انتقادات وارده به همایش اخیر حزب اعتماد ملی اشاره کرد و با بیان این‌که نگرانی آقایان از اصل برگزاری همایش بوده است، اظهار عقیده کرد: مسائلی که آقایان و منتقدان مطرح کردند صرفا بهانه‌ای بیش بوده است چرا که جناح مقابل یعنی جناح اصولگرایان تمام نیروهای خود را در همایشی تحت عنوان وحدت خلاصه کردند اما با موفقیت همراه نشدند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: تعدادی از جوانان حزب اعتماد ملی در تهران با پرداخت حداقل هزینه همایشی برگزار کردند که طی آن تمام تلاش‌های جناح اصولگرا تحت‌الشعاع قرار گرفت و آقایان با خود گفتند حال که این شاخه جوانان حزب تهران که توانسته است چنین همایشی برگزار کند اینگونه با استقبال فوق‌العاده و بازتابی گسترده در داخل و خارج مواجه شده است، چنانچه حزب اعتماد ملی یا کل اصلاح‌طلبان وارد صحنه شوند و همایشی برگزار کنند چه تأثیرگذاری می‌تواند داشته باشد؟

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با بیان این اعتقاد که طرف مقابل کاملا وحشت‌زده و مضطرب شد، اظهار کرد: پس از برگزاری همایش شاخه جوانان حزب طرف مقابل احساس کرد که تمام بافته‌هایش پنبه شده اما من به آنها می‌گویم که نگران نباشند؛ نه اصلاح‌طلبان می‌خواهند جای کسی را بگیرند و نه حزب اعتماد ملی تصمیم دارد حرکتی برخلاف قواعد بازی‌های سیاسی داشته باشد.

منتجب نیا تصریح کرد: ما می‌گوییم باید در کشور رقابت سیاسی برقرار باشد و گروه‌ها و احزاب و جناح‌ها رقابتی سالم داشته باشند. چرا که چنانچه وضعیت این‌گونه باشد هر کس برحسب وزن اجتماعی خود فعالیت می‌کند.

وی با تأکید بر این‌که طرف مقابل نباید وحشت کند، گفت: من به دوستانمان که رسانه‌های خود را علیه حزب اعتماد ملی و اصلاح‌طلبان بسیج کرده‌اند، بشارت، نوید و تسلی می‌دهم که نگران نباشید؛ ما به دنبال حذف هیچ شخص و جناحی نیستیم، ما می‌گوییم هر کسی یک جایگاهی دارد؛ شما نیز مانند ما در جامعه وزن و اعتباری دارید، به همین دلیل هر کس باید براساس وزن و اعتبار خود در جامعه فعالیت کند.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با بیان اینکه ان‌شاءالله در آینده نیز همایش‌های بسیار بزرگتری برگزار خواهیم کرد،گفت: هیچ جناحی از این همایش‌ها وحشت نکند، ما می‌توانیم دوستانه و مسالمت‌آمیز با یکدیگر رقابت کنیم و این رقابت نیز اخلاقی، سیاسی و سالم خواهد بود.

منتجب نیا در ادامه با اشاره به وضعیت روزنامه اعتماد ملی، اظهار کرد: هرچند مجوز روزنامه اعتماد ملی به نام دبیرکل حزب صادر شده است ولی از ابتدا بنا بر این بوده که این روزنامه نقش ارگان حزب را ایفا کند.

وی با بیان این‌که این روزنامه در حال حاضر از سوی دستگاه قضایی توقیف شده است، اضافه کرد: مدت‌هاست که خبر می‌رسد به پرونده روزنامه اعتماد ملی رسیدگی شده و مشکلات مطرح شده برطرف شده و بزودی نیز رأی رفع توقیف آن صادر می‌شود اما نمی‌دانم چه مانعی وجود دارد که هنوز این اتفاق نیفتاده است اما ما منتظر هستیم به محض صدور رأی رفع توقیف مقدمات بازگشایی و بازانتشار روزنامه اعتماد ملی را فراهم کنیم.

منتجب نیا همچنین با اشاره به نقش مطبوعات و رسانه‌ها در توسعه سیاسی کشور، اظهار کرد: مطبوعات به عنوان بهترین ابزار برای آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی در جامعه می‌توانند ایفاگر نقش "واسطه" میان مردم و حاکمیت باشند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |