شنبه 20 خرداد، 1402

کدخبر: 168920 19:12:54 1400-10-21
مقابله با تخریب امنیت اطلاعات

مقابله با تخریب امنیت اطلاعات

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مقابله با تخریب امنیت اطلاعات

مقابله با تخریب امنیت اطلاعات

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

کامران حاجی‌علی‌اکبری- تحلیلگر اقتصادی بازارهای مالی- با گسترش تکنولوژی، علم نفوذ و تخریب امنیت نیز در حال گسترش مضاعفی است، که امنیت اطلاعات و داده‌های محرمانه کاربران به ویژه حساب‎های مالی آنها را به خطر می‌اندازد. روش های قدیمی همچو رمزهای چند رقمی، پین کد ها، الگوها و حتی رمزهای پویا که به سیمکارت یا ایمیل ارسال می‌شوند دیگر آن اعتبار سابق را نداشته چرا که به راحتی توسط یک هکر تازه کار هم قابل دسترسی خواهند بود. بدین منظور با آموزش ذیل همراه ما باشید.
Google Authenticator یا همان احراز هویت دو عاملی (2-FA)، جدیدترین و ایمن‌ترین روش حال حاضر برای تامین امنیت حساب‌های مالی و کاربری است. چراکه هر 30 ثانیه یکبار کد 6 رقمی منحصر به فردی در این اپلیکیشن ظاهر می‌شود، مزیت آن این است که هکر درصورت داشتن رمز اول شما، برای ورود رمز دوم زمان کوتاهی دارد و از سوی دیگر به ندرت توانایی ورود به این اپلیکیشن یا حتی فیشینگ اطلاعات آن را خواهد داشت. بنابراین به جد توصیه می شود در تمام سایت‌ها و برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید رمز دو عاملی خود را در صورت امکان طبق آموزش ذیل فعال نمایید.

 1. ابتدا در مرورگر گوگل یا دراپلیکیشن‌هایی نظیر App Store یا Play Store اسم برنامه را سرچ و نصب نمایید.
 2. سپس به بخش تنظیمات (Setting) قسمت امنیت (Security) رفته و یکی از عبارات زیر را یافته و فعال کنید:
  Google Verification (Authentication) / 2-factor (step) Authentication
 3. وارد برنامه شوید و گزینه ی (+) یا دکمه ی Get started را فشار دهید تا به صفحه راه اندازی اکانت وارد شوید.
 4. درصورت امکان کد QR را اسکن کنید در غیر این صورت از Setup Key استفاده کنید.
 5. در آخر گزینه Add را فشار دهید.
  رعایت چند نکته ذیل حائز اهمیت است:
  اول اینکه همیشه 2-FA برای اتصال به اپلیکیشن گوگل نیست ودر برخی موارد فقط می‌توانید یک کد شخصی دوم در آن اختصاص دهید یا اینکه سایت یا برنامه یک کد را به سیمکارت یا ایمیل شما برای ورود ارسال می نماید.
  دوم اینکه حتما از برنامه گوگل خود پشتیبانی بگیرید (بالا سمت راست سه نقطه را زده سپس گزینه Transfer Accounts و در صفحه جدید با زدن Export پشتیبان گیری و با زدن Import حساب‌های قبلی به دستگاه جدید اضافه می شود.) با عدم دسترسی به برنامه در گوشی، شما امکان ورود به حساب خود را نخواهید داشت.
  سوم اینکه حتی الامکان بر روی دستگاهی که به حساب خود ورود می‌کنید این برنامه را نصب نفرمایید.
  و در آخر حتما از تمامی کدهای QR و Setup Key بکاپ بگیرید (روی عکس QR راست کلیک کرده و save image as را زده و Setup Key را کپی و در یک فایل Word یا Text ذخیره نمایید یا در دفترچه‌ای مختص رمزهای اصلی خود یادداشت نمایید و در جایی امن ذخیره کنید.)
 • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
 • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |