سه شنبه 16 خرداد، 1402

کدخبر: 9796 15:14:29 1393-11-10
معرفی کتاب اعتماد ورزی، با شتاب

معرفی کتاب اعتماد ورزی، با شتاب

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
معرفی کتاب اعتماد ورزی، با شتاب

معرفی کتاب اعتماد ورزی، با شتاب

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه فرهنگ و هنر: سازمان ها دیگر نه بر پایه زور، که بر پایه اعتماد بنا می شوند. اعتماد سازی مانند ساختن یک ساختمان، زمان بر است.

بنای اعتماد در درازای زمان ساخته می شود، ولی گاه تنها با گفتاری ناراست و یا کرداری نادرست یک شبه فرو می ریزد. چنانچه انیشتن می گوید: کسی که در مسائل کوچک پای بند راست گویی نباشد در مسائل مهم نیز قابل اعتماد نیست.
اینها بخشی از کتاب اعتماد ورزی با شتاب نوشته استفان م.ر.کاوی و ربکا مریل با ترجمه دکتر عبدالرضا رضایی نژاد است.
کتاب اعتماد ورزی با شتاب می گوید ممكن است كه همه اطلاعات و اعداد و ارقام، همه شواهد پيروزي، و همه تاييدهاي مورد نياز، در اختيارتان باشد، ولي بدون برخورداري از عنصر اعتماد، به جايي نخواهيد رسيد.این کتاب به سه دلیل از کتاب های مرجع در حوزه خود است: نخست اینکه به ریشه ها پرداخته است. دوم اینکه به غایت کاربردی و فراگیر است. و سوم اینکه امید می آفریند.
در فرازهایی از این کتاب می خوانیم که توانايي در استقرار، رشد، گسترش و بازآفريني اعتماد در سازمان ها، كليد رهبري پيروزمندانه در بازار و اقتصاد بسيار رقابتي امروز است. اعتماد ورزی، نخستين نیاز جامعه مسطح و باز است. گردش آزاد اطلاعات، تبادل دانش، صریح سخن گفتن، شفاف سازی، و وفای به عهد که لازمه یک جامعه باز است، بدون حضور اعتماد، شدنی نیست. در جامعه بسته، مالیات و هزینه‏ های سنگینی به اعضا تحمیل می شود و همچنین نخستین وظیفه هر رهبر راستین در محیط کار یا خانه، الهام بخشی در حوزه اعتماد است.
سازمان فرهنگی فرا خواندن این کتاب آموزنده را به همه مدیران و رهبران سازمان های کشور پیشنهاد می کند.امید که راهنمایشان باشد تا سازمان هایی بر پایه اعتماد بنا کنند و راستی و درستی را محور کارشان قرار دهند. این کتاب ارزشمند با قیمت 15700 تومان در دسترس عقلاقه مندان قرار گرفته است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |