چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 3724 14:42:32 1393-05-01
مشاور رييس‌جمهور: دولت از وضع فرهنگي کشور گزارش‌هاي واقعي مي‌‌دهد

مشاور رييس‌جمهور: دولت از وضع فرهنگي کشور گزارش‌هاي واقعي مي‌‌دهد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مشاور رييس‌جمهور: دولت از وضع فرهنگي کشور گزارش‌هاي واقعي مي‌‌دهد

مشاور رييس‌جمهور: دولت از وضع فرهنگي کشور گزارش‌هاي واقعي مي‌‌دهد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


مشاور فرهنگي رييس‌جمهوري معتقد است صنعت سينما در انديشه مقام معظم رهبري از جايگاه والا و ويژه اي برخوردار است و اين جايگاه تنها جنبه نظارتي ندارد بلکه جنبه‌هاي حمايتي مهمي نيز در آن ديده مي‌شود.
حسام‌الدين آشنا مشاور فرهنگي رييس‌جمهوري درباره دغدغه‌هاي فرهنگي مقام معظم رهبري و اشاره ايشان به وجود اشکال در حوزه فرهنگ که در ديدار با شاعران مطرح کردند، به خبرنگار مهر گفت: دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري در دو جلسه متفاوت يکي جلسه شاعران با مقام معظم رهبري و ديگري ديدار اعضاي هيات دولت با ايشان مطرح شد.
آشنا افزود: بخشي از خبرهاي مربوط به جلسه‌ مقام معظم رهبري با اعضاي هيات دولت به شکل رسمي منتشر شد و بخش ديگر هم قرار نبود منتشر شود و البته از سوي دولت هم منتشر نخواهد شد. اما اين موضوع در اصل مطلب يعني دغدغه هاي مقام معظم رهبري که همواره حوزه فرهنگ براي ايشان در اولويت بوده است، تفاوتي ايجاد نمي کند.
مشاور فرهنگي رييس‌جمهوري تاکيد کرد: از سالهاي گذشته و در دولت‌هاي متفاوت دغدغه‌ها و اولويت‌بندي‌هاي فرهنگي مقام معظم رهبري به رييس‌جمهور منتقل شده و بالطبع در دولت يازدهم هم اين اتفاق افتاده است. اما آنچه در عملکرد دولت ها مهم و حياتي است شيوه عملي کردن رهنمودهاي ارزشمند مقام معظم رهبري است. از همين رو دولت يازدهم خودش را مصمم و موظف مي داند که رهنمودهاي  ايشان در همه حوزه ها به خصوص حوزه فرهنگ و هنر را مد نظر قرار دهد.
وي با اشاره به اين مطلب که در دولت يازدهم گزارش هاي دقيق از وضعيت واقعي فرهنگي کشور ارائه خواهد شد، گفت: يکي از برنامه هاي مهم دولت يازدهم در حوزه فرهنگ و هنر اين است که اين دولت گزارش هاي بسيار دقيق تر و وسيع تري را از وضعيت واقعي، تهديدات و فضاي رقابتي در عرصه فرهنگ به مقامات ارشد نظام ارائه خواهد کرد تا اگر قرار است تصميماتي گرفته شود با توجه به وضعيت واقعي در عرصه فرهنگ باشد.

آشنا در پاسخ به اينکه سينما به عنوان پرمخاطب‌ترين هنر تا چه اندازه مي تواند در مسير محقق کردن نظرات و دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري حرکت کند؟ گفت: صنعت سينما در انديشه مقام معظم رهبري از جايگاه والا و ويژه‌اي برخوردار است و ايشان تنها به جنبه نظارتي بر سينما توجه ندارند بلکه جنبه‌هاي حمايتي را نيز مدنظر قرار مي‌دهند. مطمئن باشيد بهترين فيلم در حوزه سينماي ديني و يا حتي سينماي اجتماعي بدون حمايت مقام معظم رهبري قابل توليد نبوده و نيست.
وي در پايان عنوان کرد: ضمن اينکه مقام معظم رهبري موضع خودشان را درباره سينما به کرات گفته اند. ايشان معتقدند که سينما کليد پيشرفت کشور است و اگر اين نگاه توسعه‌گرانه و پيشرفت‌مدار را نسبت به سينما لحاظ کنيم قطعا بخش عمده اي از دغدغه هاي رهبر انقلاب در حوزه فرهنگ برآورده خواهد شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |