سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 13774 12:52:01 1394-04-09
مبارزه با قاچاق ارزشمندتر از یارانه تولید

مبارزه با قاچاق ارزشمندتر از یارانه تولید

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مبارزه با قاچاق ارزشمندتر از یارانه تولید

مبارزه با قاچاق ارزشمندتر از یارانه تولید

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه تولید - رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی هر روز ساز جدیدی برای تولید کوک می‌کند، گفت: اگر دولت تمامی توان خود را در مبارزه با قاچاق به کار گیرد؛ ارزشمندتر از یارانه تولید است.

محسن جلال پور گفت: برای رقابت پذیر کردن صنعت باید فضای مناسب کسب وکار ایجاد شود که بخشی ازآن باید از جانب فعالان بخش خصوصی و بخشی دیگر ازطرف حاکمیت و دولت باید باشد.

وی تصریح کرد: قوانین متقن و با ثبات از درخواست های ویژه فعالان اقتصادی از دولت است؛ این در حالی است که مبارزه با فساد به ویژه نبرد با قاچاق در شرایط امروزی برای بخش خصوصی یک اصل به شمار می رود.

وی افزود: اعتماد دولت به بخش خصوصی و توانمندی این بخش و واگذاری ها همان اصلی که در دولت های قبل اتفاق نیفتاد و به جای اجرای بند الف اصل ۴۴قانون اساسی، واگذاری ها به بخش های خصوصی غیر واقعی رفت.

جلال پور گفت: فکر می کنیم راهبرد صنعتی کشور باید با سیاست های تجاری کشور همراه تر باشد. رکود هنوز از اقتصاد ایران رخت برنبسته است. برخی بخش‌ها همچنان درگیر این غده سرطانی هستند و چاره ای هم جز مدارا با آن ندارند، تا اینکه دولت بالاخره دست به کار شده و بیماری آنها را دوا کند.

به گفته وی، علیرغم این انتظار تولیدکنندگان و صنعتگران، سازمان امور مالیاتی هر روز ساز جدیدی برای تولید کوک می کند و مالیات را بالا می برد؛ غافل از اینکه اگر هم قرار باشد رونقی شکل گیرد، نباید حداقل تا پایان سال ۹۴، انتظار آن را داشت،درحالیکه تولیدکنندگان باید پیشاپیش تاوان رکود را داده و با افزایش مالیات خود را وفق دهند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |