یکشنبه 19 آذر، 1402

کدخبر: 3666 15:02:41 1393-04-30
قیمت جهانی طلا در بالای ۱۳۰۰دلار تثبیت شد

قیمت جهانی طلا در بالای ۱۳۰۰دلار تثبیت شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قیمت جهانی طلا در بالای ۱۳۰۰دلار تثبیت شد

قیمت جهانی طلا در بالای ۱۳۰۰دلار تثبیت شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : به دنبال گمانه زنی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به تشدید تنش های سیاسی بین المللی به خصوص در اوکراین و خاورمیانه قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه همچنان بالاتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس تثبیت شده است

به گزارش رویترز؛ پس از سرنگون شدن یک فروند هواپیمای مسافربری مالزی در شرق اوکراین دولت آمریکا و سایر کشورهای غربی از روسیه خواسته اند تا در این خصوص توضیح دهد.
بر اساس این گزارش کشورهای غربی روسیه را به دست داشتن در سقوط این هواپیمای مسافربری با ۲۹۸ سرنشین متهم کرده اند. قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه در نخستین ساعات مبادلات بازارهای بین المللی بدون تغییر چندانی نسبت به روز جمعه روبرو شده و به ۱۳۱۱ دلار رسیده است.
بازارهای ژاپن امروز تعطیل است. قیمت طلا روز پنج شنبه به دنبال انتشار خبر سرنگون شدن یک فروند هواپیمای مسافربری در شرق اوکراین با رشد ۱٫۴ درصدی روبرو شد ولی هجوم سرمایه گذاران برای فروش ذخایر طلای خود موجب شد تا قیمت این فلز زرد طی هفته گذشته با افت ۲ درصدی روبرو شود.
یک تاجر بازار طلای سنگاپور تاکید کرد: علی رغم کاهش قیمت در روز جمعه تقاضای فیزیکی مانع از کاهش قیمت طلا به زیر ۱۳۰۰ دلار در هر اونس شده است. به نظر می رسد ادامه تنش در اوکراین و نوار غزه مانع از کاهش شدید قیمت طلا خواهد شد.
به گزارش طلا ، در درگیری های شدید در نوار غزه نیز روز گذشته یک سرباز رژیم صهیونیستی به اسارت درآمده است. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز روز جمعه با ۱٫۸ تن افزایش روبرو شده و به بیش از ۸۰۵ تن رسیده است.
  بهای طلا این هفته نوسان شدیدی نخواهد داشت
کارشناس برجسته اقتصادی موسسه آی جی مارکتس تاکید کرد: قیمت جهانی طلا تا ۵ روز آینده با نوسانات شدید و قابل توجهی روبرو نخواهد شد.
به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، کریس وستون تحلیلگر آی جی مارکتس تصریح کرد: ادامه نگرانی های سیاسی در مناطق مختلف جهان و انتشار آمارهای مربوط به نرخ تورم آمریکا در روزهای پایانی هفته جاری تاثیر زیادی بر روند تحولات قیمت طلا خواهد داشت.
بر اساس این گزارش وی افزود: به نظر من تنش های سیاسی و تحولات مربوط به اوکراین و خاورمیانه تاثیری کوتاه مدت و موقت بر تحولات بازار طلا و بازارهای مالی خواهد داشت. اوج این تاثیرات روز پنج شنبه نمایان شد و انتشار خبر مربوط به سقوط هواپیمای مالزی موجب افت شاخص سهام و افزایش قیمت فلزات گرانبها شد.
وی تاکید کرد: تنش در نوار غزه تاکنون تاثیر چندانی بر بازارهای جهانی نداشته است و این تنش ها احتمالا طی روزهای آینده تشدید خواهد شد. وزارت بازرگانی آمریکا نیز قصد دارد طی روزهای آینده گزارش مربوط به نرخ تورم را منتشر کند.
به گزارش طلا ، وستون گفت: پیش بینی می شود نرخ تورم آمریکا با افزایش روبرو شده باشد و این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |