پنج شنبه 16 آذر، 1402

کدخبر: 2883 12:53:14 1393-04-11
قيمت طلا تكان نخورد

قيمت طلا تكان نخورد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قيمت طلا تكان نخورد

قيمت طلا تكان نخورد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته و نزدیک به بالاترین سطح خود در 3 ماه اخیر تثبیت شده است

به گزارش رویترز، در حالی که قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز تغییر چندانی نسبت به روز سه شنبه نداشته ولی قیمت پلاتین طی شب گذشته به علت نگرانی های موجود در خصوص وضعیت عرضه با افزایش شدیدی روبرو شده و به بالاترین حد خود در 10 ماه اخیر رسیده است.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته به 1326 دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته با کاهش ناچیزی روبرو شده بود. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز روز گذشته با 5.69 تن افزایش به بیش از 796 تن رسیده است.
قیمت طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر بحران موجود در عراق و اوکراین با افزایش روبرو شده و وارد کانال 1300 دلاری گشته است. با پایان یافتن مهلت آتش بس در مناطق شرقی اوکراین بار دیگر حملات ارتش این کشور ضد مواضع استقلال طلبان از سر گرفته شده است.
نرخ بهره آمریکا تا یک سال آینده پایین خواهد بود
در حالی که یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا نرخ بهره بانکی در آمریکا است رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو پیش بینی کرد نرخ بهره تا یک آینده تغییری نخواهد کرد.
جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو تاکید کرد: فدرال رزرو نیاز خواهد داشت تا حداقل تا یک سال آینده نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه دارد.
گرچه روند رشد و رونق اقتصادی آمریکا مثبت و امیدوار کننده است ولی به نظر من فدرال رزرو حداقل تا یک سال آینده نرخ بهره را افزایش نمی دهد.
بر اساس این گزارش وی پیش بینی کرد: اقتصاد آمریکا تا اوایل سال 2016 میلادی به وضعیت اشتغال کامل و نرخ تورم طبیعی و نرمال دست خواهد یافت.
فدرال رزرو آمریکا از سال 2008 تاکنون میلیاردها دلار نقدینگی به اقتصاد تزریق کرده و نرخ بهره را نزدیک به صفر ثابت نگه داشته است.
وی پیش بینی کرد: رشد اقتصادی آمریکا پس از کاهش شدید و غیر منتظره در سه ماه نخست امسال بار دیگر روند صعودی خود را آغاز خواهد کرد و طی سال های 2015 و 2016 میلادی به بیش از 3 درصد خواهد رسید.
طلا همچنان در مرز بالاترین قیمت 3 ماه گذشته
قیمت طلا در بازارهای جهانی در نزدیکی بالاترین رقم در 3 ماه گذشته در نوسان است. این فلز گران‌بها 1325.94 دلار در هر اونس معامله شد.
به گزارش رویترز، با ادامه ورود سرمایه به بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان برای دومین روز متوالی، قیمت طلا در نزدیکی بالاترین رقم در 3 ماه گذشته باقی ماند.
بر اساس این گزارش، گلدتراست بزرگ ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان اعلام کرد که ذخایر این صندوق در روز سه شنبه با افزایش 5.69 درصدی به 796.39 تن رسید.
این صندوق نماینده فضای حاکم بر بازار طلا است چراکه حجم ذخایر و میزان ورود و خروج سرمایه این صندوق بر قیمت طلا تاثیرگذار است.
یک تاجر طلا در هنگ‌کنگ گفت: ورود حجم بزرگی از سرمایه به این صندوق طی دو روز سبب تقویت قیمت طلا شد. از آنجایی‌که تقاضای فیزیکی در آسیا به علت افزایش قیمت‌ها ضعیف است، این افزایش سرمایه یک نشانه خوب به شمار می‌رود.
هر اونس طلا با 52 سنت کاهش 1325.94 دلار معامله شد که با بالاترین رقم در سه ماه گذشته برابر با 1332.10 دلار فاصله اندکی دارد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |