یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 864 14:39:22 1393-01-19
سکه در فروردین 30 هزار تومان ارزان شد

سکه در فروردین 30 هزار تومان ارزان شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
سکه در فروردین 30 هزار تومان ارزان شد

سکه در فروردین 30 هزار تومان ارزان شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول :رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به افت 30 هزار تومانی قیمت سکه تمام و سه هزار تومانی هر گرم طلای 18 عیار در بازار طلا نسبت به قبل از عید، گفت: قیمت ها هم اکنون در بازار طلا و سکه واقعی و متعادل است .
محمد کشتی آرا افزود: بازار جهانی طلا قبل از عید نوروز به دلیل بحران اوکراین و کاهش ارزش دلار با رشد قیمت ها مواجه شد به نحوی که نرخ هر اونس طلای جهانی در این زمان 120 دلار رشد یافت.
وی ادامه داد: البته رشد قیمت جهانی طلا همزمان با ایام عید و افزایش تقاضای طلا و سکه در بازار داخل بود و به همین دلیل قیمت سکه به مرز یک میلیون تومان نیز رسید.
وی با بیان آنکه، تقاضا در پایان اسفند ماه در بازار داخل کاهش یافت، افزود: علاوه بر این مشکلات اوکراین در همین زمان تا حدودی رفع و آمارهای اقتصادی ایالات متحده آمریکا نیز تا حدودی بهبود یافت و به همین دلیل بازار جهانی طلا از یکم تا 16 فروردین ماه حدود 5.5 درصد و معادل 80 دلار کاهش یافت.
رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان طلا و جواهر اظهار داشت: کاهش قیمت جهانی طلا و همزمان با آن افت تقاضا در بازار داخل سبب شد تا نرخ ها در بازار داخلی کاهش یابد.
کشتی آرای گفت: پس از عید نوروز عرضه و تقاضا در بازار سکه و طلا متعادل شد و در حال حاضر قیمت ها در این بازار منطبق بر بازارهای جهانی است و تعادل باعث شده قیمت ها واقعی شود و افزایش قیمتی خارج از نرم جهانی نداشته باشیم.
وی با اشاره به قیمت هر اونس طلا (1300دلار) گفت: هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم و جدید امروز سه شنبه 947 هزار تومان، هر قطعه نیم سکه 503 هزار تومان، ربع سکه 288 هزار تومان و سکه های یک گرمی هم 195 هزار تومان فروخته می شود.
 به گزارش ايرنا ، کشتی آرای افزود: روز جاری قیمت هر گرم طلای 18عیار 97 هزار تومان است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |