شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 11702 14:10:27 1394-01-25
ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۶ فروردین

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۶ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۶ فروردین

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۶ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

لغو تحریم ها سرآغازهمکاری ایران و آمریکا

دبیرکل خانه کشاورز در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز، در پاسخ به این پرسش که "آیا ایران در صورت بهبود روابط دیپلماتیک با آمریکا و لغو تحریم‌ها در حوزه کشاورزی با آمریکا همکاری خواهد کرد؟" پاسخ داد: چرا که نه؟ ما پیش‌تر نیز در بسیاری از زمینه‌ها با آمریکا همکاری داشته‌ایم.عیسی کلانتری افزود: ما در حوزه‌های مختلف کشاورزی مانند زراعت و باغبانی، ژنتیک و پاراژنتیک، دامداری، جنگل‌کاری، آب و خاک و ماشین‌آلات می‌توانیم با آمریکا همکاری کنیم.

سموم کشاورزی مضر برای سلامتی انسان و خاک

عضو انجمن سم شناسی و مسمومیت های سموم موجود در خاک را برای سلامت انسان مضر دانست و از بین بردن این سموم را با شست و شو غیر ممکن اعلام کرد.احمد مهدوی در گفتگو با ایلنا، در رابطه با مصرف بی رویه کودهای شیمیایی در بخش کشاورزی اظهار کرد:استفاده نابه جا از کودهای نامرغوب که اغلب نیز چینی هستند؛ موجب آسیب به بافت خاک وصدمه به بدن انسان ها است.

افزایش قیمت ها تاثیر خنثی در بازار داشت

افزایش یک درصدی قیمت رسمی خودروهای داخلی تاثیر خاصی بر نرخ این خودروها در بازار آزاد نداشته است؛ به‌گونه‌ای که قیمت بیشتر خودروهای داخلی ثابت مانده و قیمت برخی خودروها نیز در حد ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.فعالان بازار خودرو می‌گویند که ثبات قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو ناشی از رکود بازار و پایین بودن تقاضای خرید مشتریان است. البته به گفته این افراد، قیمت تندر ۹۰ به دلیل کاهش تولید حدود یک میلیون تومان افزایش یافته است.

تدوین نقشه راه توسعه زیر ساخت‌های حلال ملی

مدیر کل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تدوین نقشه راه توسعه زیر ساختهای حلال ملی خبر داد.صادق نیارکی گفت: این نقشه راه در سه حوزه زیر ساخت های کیفی حلال، ایجاد زیر ساختهای علمی حلال ملی و بررسی زیر ساختهای تجاری و اقتصادی حلال تقسیم بندی شده است.وی افزود: هدف ما دستیابی به جایگاه ارزنده فرآورده های حلال ایرانی در بازار جهانی است.

دولت برای تغییر نوع کشت به کشاورزان چاره ای بیندیشد

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با ارزیابی مثبت جلوگیری از کشت برنج در مناطق غیرشمالی کشور تاکید کرد که دولت باید به فکر کشاورزانی که تاکنون در مناطقی غیر از شمال کشور برنج کشت می‌کردند باشد.عباس پاپی‌زاده در گفت‌و‌گو با ایسنا، تصریح کرد: با توجه به اینکه در بخش کشاورزی با محدودیت منابع روبه‌رو هستیم، سیاست‌گذاری صحیح اولین گامی است که باید به آن توجه کنیم. باید آمایش سرزمینی صورت گیرد.

شرکت های داخلی تامین کننده ۷۰ درصد ارزش پروژه های ایرانخودرو

قائم مقام شرکت تام ایران خودرو گفت: بیش از ۷۰ درصد ارزش پروژه های این شرکت با استفاده از توان فنی و مهندسی شرکت تام یا سایر شرکت های داخلی انجام شده است.کوروش کیهانی زاده در گفت وگو با ایرنا، افزود: رویکرد رو به توسعه در کشورهای جهان سوم و الزام نیازهای اقتصادی جهت همگام شدن با کشورهای توسعه یافته و سیاست های اقتصادی جایگاه ویژه ای را برای خدمات فنی و مهندسی در روابط تجاری کشورها رقم زده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |