شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 11454 14:08:31 1394-01-19
ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۰ فروردین

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۰ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۰ فروردین

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۰ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

طراحان سوال از وزیر صنعت انصراف دادند

روح الله عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره جزئیات جلسه کمیسیون صنایع و معادن گفت: پیش از این در دستور کار جلسه روز سه شنبه آمده بود که وزیر صنعت، معدن وتجارت با حضور در کمیسیون صنایع و معادن به سوال ۶ تن از نمایندگان پاسخ دهد، اما سوال کنندگان از طرح سوال خود انصراف دادند.وی افزود: این کمیسیون میزبان مدیران خودروسازی سایپا و ایران خودرو بود و یکه زارع و مدنی باحضور در این جلسه، برنامه های آینده خود و اقدامات صورت گرفته را تشریح کردند.

اصلاح آیین نامه و جریمه خودروسازان بد قول

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شد. در اصلاحیه این آیین‌نامه برخی کاستی‌ها و ابهامات آیین‌نامه پیشین برطرف شده است به‌گونه‌ای که در آیین‌نامه جدید زمان‌بندی و ضوابط فروش و پیش‌فروش خودرو درکشور تعیین شده است. بنابراین با اجرایی شدن آیین‌نامه جدید، عرضه‌کنندگان خودرو در کشور در صورت وجود تاخیر در تحویل خودروهای فروخته شده ملزم به پرداخت جریمه تاخیر به مشتریان خواهند بود.همچنین واردکنندگان و تولیدکنندگان خودرو اجازه نخواهند داشت بیشتر از موجودی خود در گمرک یا ظرفیت تولید فعال خود، خودرو پیش‌فروش کنند.

ظهور نمایندگی های ممتاز خودرو

دبیر انجمن صنفی خدمات پس از فروش خودرو از ابلاغ دستورالعمل جدید شرایط، ضوابط و ارزیابی خدمات پس از فروش صنعت خودرو خبر داد.عباسعلی غیاثی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:با اجرایی شدن این دستورالعمل شاهد افزایش سطح کیفی نمایندگی‌های خدمات پس از فروش خودرو خواهیم بود.دبیر انجمن صنفی خدمات پس از فروش خودرو ادامه داد: تمرکز دستورالعمل جدید بر جلب رضایت مشتریان است به همین دلیل علاوه بر رده‌بندی‌های پیشین مبنی بر وجود نمایندگی‌های سطح یک، دو و سه ایجاد نمایندگی‌های ممتاز نیز در آن پیش‌بینی شده است.

پایان تولید ۶۰ میلیون لامپ پرمصرف

یک مقام مسئول اعلام کرد: با هماهنگی وزارتخانه‌های صنعت و نیرو، تولید ۶۰میلیون لامپ رشته‌ای پرمصرف برق در کشور امسال متوقف خواهد شد.امیر دودابی نژاد با اشاره به ابلاغ برچسب انرژی ساختمان توسط سازمان ملی استاندارد ایران، گفت: سال جاری با اجرای یک طرح جدید هر مشترکی که مصرف برق خود را در مقایسه با سال گذشته آن کاهش دهد، مورد تشویق قرار می گیرد. وی گفت: برخی از تولیدکنندگان لامپ رشته‌ای نتوانستند در زمان مقرر شده تکلیف قانونیشان را انجام دهند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |