چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 2509 15:00:34 1393-03-25
رهبر ارکستر سمفونيک تهران: ساخت ويراني هاي گذشته دشوار است

رهبر ارکستر سمفونيک تهران: ساخت ويراني هاي گذشته دشوار است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رهبر ارکستر سمفونيک تهران: ساخت ويراني هاي گذشته دشوار است

رهبر ارکستر سمفونيک تهران: ساخت ويراني هاي گذشته دشوار است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

منوچهر صهبايي رهبر ارکستر سمفونيک تهران گفت: ويراني هاي قابل توجهي از گذشته باقي مانده است که ساخت و آباداني آن کار سختي خواهد بود.

منوچهر صهبايي روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود : مدت هاست که با مديرکل دفتر موسيقي دائما در تماس هستيم و در جلسات متعددي راجع به تشکيل و آينده ارکستر سمفونيک تهران تبادل نظر مي کنيم.
وي ادامه داد : در حال حاضر حدود دو هفته است که در دفتر ارکستر حضور دارم و به مسايل از نزديک رسيدگي مي کنم ،با توجه به شرايطي که ارکستر سمفونيک تهران دارد بايد گفت که ويران کردن کار آساني است ولي ساختن بسيار مشکل خواهد بود.


وي در ادامه با اشاره به اينکه برگزاري امتحان ورودي ارکستر سمفونيک تهران نشانه سخت گيري نيست افزود : اساسا اجراي موسيقي سمفونيک سخت است و نياز به توانايي هاي خاص نوازندگي دارد.
اين رهبر ارکستر خاطرنشان کرد آزمون ما براي اين است که مطمئن شويم نوازنده اي که عضو ارکستر مي شود تا حد لازم اين توانايي را دارا است.
وي در ادامه با اشاره به ديگر ارکستر هاي سمفونيک جهان اظهار داشت : در تمام دنيا شرط ورود يک نوازنده به ارکستر حرفه اي شرکت در آزمون و گرفتن نمره قبولي است.
رهبر ارکستر سمفونيک تهران در خصوص تشکيل شوراي فني گفت : هر وقت ارکستر تشکيل شد براي تشکيل شوراي فني ، چند نفر از اعضاي آن را به اين منظور انتخاب نموده و در اين صورت بطور مستقيم از مشکلات نوازندگان مطلع شده واز همفکري اعضاي شورا براي رفع مشکلات استفاده خواهيم کرد.
منوچهر صهبايي در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا مبني بر ارزيابي سطح نوازندگان با توجه به استاندارهاي موسيقي کلاسيک در سطح منطقه گفت : همانطوريکه گفتم نوازندگي در ارکستر سمفونيک بسيار مشکل است ، ما سعي خواهيم کرد در ارکستر جديد حداقل استاندارد را از لحاظ قدرت نوازندگي داشته باشيم .
وي ادامه داد : با توجه به وضعيت خاص موسيقي سمفونيک و نوازندگان آن، ارکستر سمفونيک تهران را نبايد با هيچ ارکستري مقايسه کرد چرا که شرايط در هر مجموعه متفاوت است.
اين رهبر ارکستر در پايان افزود :ما در نظر داريم که رپرتوارمان همان رپرتوار موسيقي سمفونيک جهاني باشد .
وي ادامه داد : آثار آهنگسازان موسيقي سمفونيک ايران را هم در نظر خواهيم گرفت و سعي خواهيم کرد تا آنجا که ممکن است ارکستر در سال کنسرتهاي متعددي در تهران و شهرستانها اجرا کند

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |