دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 14114 13:41:13 1394-04-22
رشد زمستانی پروانه های ساختمانی تهران

رشد زمستانی پروانه های ساختمانی تهران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رشد زمستانی پروانه های ساختمانی تهران

رشد زمستانی پروانه های ساختمانی تهران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مرکز آمار ایران اعلام کرد: شهر تهران در زمستان سال۹۳، تعداد ۱۹هزار و ۳۹۴ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش بینی شده که نسبت به فصل گذشته حدود۳۰٫۳ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۲۹٫۱ درصد کاهش داشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از نتایج طرح جمع آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در زمستان سال۱۳۹۳ که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، ‏متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از پروانه های یادشده در شهر تهران ۷٫۸ واحد بوده است.

همچنین تعداد ۲ هزار و ۴۰۶ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در زمستان ۹۳ صادر شده که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۶٫۸ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۳۳٫۲ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان صادرشده از سوی شهرداری تهران در زمستان ۹۳ بالغ بر۳۳۹۰۷٫۹ هزار مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته حدود ۴۶٫۸ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۴۴٫۵ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی حدود یکهزار و ۶۲۴ مترمربع بوده است.

مجموع مساحت زمین پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در حدود۸۲۰٫۶ هزار مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته حدود ۴۴٫۶ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۶۹٫۴ درصد کاهش داشته است.

متوسط مساحت زمین در هر پروانه احداث ساختمان ۳۴۱ مترمربع بوده است.

توزیع پروانه های احداث ساختمان مسکونی برحسب نوع اسکلت و مصالح عمده به کار رفته در بنای آن ها در زمستان ۹۳ نشان می دهد که۳۵٫۳ درصد این پروانه ها برای احداث ساختمان های اسکلت فلزی و ۶۴٫۶ درصد برای احداث ساختمان های بتون آرمه بوده است.

براساس نتایج بدست آمده در زمستان سال ۱۳۹۳، تعداد ۱۱۵هزار و ۴۳۴ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور پیش بینی شده که نسبت به فصل گذشته حدود۷۷٫۳ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۳۷٫۷ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه ی احداث ساختمان ۲٫۷ واحد بوده است .

همچنین تعداد ۴۳هزار و ۴۲۹ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری های کشور در زمستان ۹۳ صادر شده که نسبت به فصل گذشته حدود۱۲۱٫۴ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود۲۵٫۴ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در زمستان۹۳ حدود ۲۱۵۴۲٫۲۱ هزار مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته حدود۸۷٫۶ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۳۸٫۶ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۴۹۶ مترمربع بوده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |