چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 10821 16:36:16 1393-12-11
رسیدن به توافق به لغو تحریم ها بستگی دارد

رسیدن به توافق به لغو تحریم ها بستگی دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رسیدن به توافق به لغو تحریم ها بستگی دارد

رسیدن به توافق به لغو تحریم ها بستگی دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

ظریف:

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه گفت که اگر آمریکا و کشورهای غربی از اراده سیاسی لازم برخوردار بوده و با لغو تحریم ها موافقت کنند، توافق بر سر برنامه هسته ای در هفته جاری محقق می شود.
به گزارش رویترز ، وزیر خارجه کشورمان افزود: ما در حال پیشرفت هستیم، پیشرفت هایی نیز در مذاکرات گذشته کرده ایم و اگر اراده سیاسی لازم برای پذیرش این امر وجود داشته باشد که امکان ادامه تحریم ها در صورت دست یافتن به توافق،نیست، می توانیم این بار به توافق برسیم.
وی در پاسخ به سوال تلویزیون رویترز در ژنو مبنی بر نظر وی در مورد مذاکرات این هفته با کری در مونترو افزود: ما تلاش می کنیم تا حد امکان جلو برویم.
محمد جواد ظریف و جان کری همتای آمریکایی اش، برای شرکت در نشست حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز وارد ژنو شدند. قرار است دو طرف در حاشیه این نشست با هم دیدار و گفت و گو کنند.
بر اساس این گزارش مذاکرات هسته ای در شهر مونترو بین معاونان سیاسی کشورهای گروه 1+5 و ایران ادامه می یابد.
چرا یهودی ستیزی جرم اما اسلام هراسی آزادی بیان است؟
همچنین وزیر امور خارجه کشورمان در سخنرانی خود در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو گفت: به رغم دستاوردهایی که شورای حقوق بشر سازمان ملل داشته است همچنان باور قدیمی و غلط انحصار طلبی توانسته است به استیلای خود ادامه دهد و وظیفه همکاری را به گرایش به سمت سیاسی بازی و اقدامات سیاسی تبدیل کند.
ظریف گفت: درحالی که نژادپرستی و یهودی ستیزی به درستی محکوم شده اند، موارد گسترده اسلام هراسی وبی توجهی گسترده به مقدسات مسلمانان به طور علنی به عنوان آزادی بیان مورد حمایت است.
ظریف افزود: اعترافی جهانی درباره استیلای اعمال نفوذهای سیاسی، معیارهای دوگانه و اقدامات گزینشی در کمیسیون حقوق بشر و سازوکارهای ویژه آن وجود دارد.
وزیر امور خارجه گفت: با این حال اقدامات گزینشی و معیارهای دوگانه، زمانی که اصول و محتواها را تحت تاثیر قرار داده؛ تاثیر مخرب بسیار شدیدتری داشته است.
ظریف تاکید کرد: در حالی که نژادپرستی و یهودی ستیزی به درستی محکوم شده اند و حتی در بسیاری از جوامع جرم معرفی شده اند، موارد گسترده اسلام هراسی و بی توجهی گسترده به باورها و مقدسات مسلمانان نه تنها مورد تحمل پذیری قرار گرفته است بلکه حتی به طور علنی به عنوان آزادی بیان مورد حمایت قرار گرفته است.
وزیر امور خارجه با طرح این سوال که چرا شمار قابل توجهی از افراد و گروهها، ایدئولوژی های افراط گرایانه ای را دنبال می کنند و اقدامات خشونت بار وحشیانه و وحشتناکی در اروپا و در سطحی گسترده تر در عراق و سوریه صورت می دهند، گفت: این درحالی است که آنها تصادفا نسل دوم شهروندان دموکراسی غربی نیز هستند.
ظریف افزود: آیا این وحشتناک نیست که تروریستهای داعش که افراد بی گناه را سر می برند با لهجه مادری به زبانهای اروپایی سخن می گویند؟
وزیر امور خارجه بیان کرد: قدرت های منطقه ای و جهانی با بهانه های حقوق بشری گروههایی نظیر داعش را ایجاد کرده و رشد داده اند.
ظریف گفت: میزان بالای عضوگیری گروههای تروریستی نشان دهنده یک اشتباه و یک کوتاهی نظام مند است که منجر به دور شدن و منزوی شدن گروه ها و افرادی شده است که زاده شده، رشد یافته و تحصیل کرده دموکراسی های غربی هستند.
وزیر امور خارجه ادامه داد: چه تشکیل و چه رشد این گروه ها در واقع نتیجه منافع استراتژیک امنیتی کوته بینانه قدرتهای منطقه ای و جهانی بوده است و این منافع با بهانه حقوق بشر توجیه شده اند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، ظریف در ادامه سخنرانی خود در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو گفت: هفتاد سال پیش موسسان سازمان ملل این نهاد را با هدف نجات نسل های آینده از خشم جنگ تشکیل دادند و بر پایبندی بر اصول حقوق بشر تاکید کردند.
ظریف با بیان اینکه این اهداف بزرگ محقق نخواهد شد مگر با هماهنگی همه تلاش ها و رد تهدید و اجبار، گفت: این آینده نگری هوشمندانه در بخشهای مختلف منشور سازمان ملل مشخص است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |