چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 1205 13:00:08 1393-01-29
راه‌اندازی صندوق‌های مختلف در بازار سرمایه

راه‌اندازی صندوق‌های مختلف در بازار سرمایه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
راه‌اندازی صندوق‌های مختلف در بازار سرمایه

راه‌اندازی صندوق‌های مختلف در بازار سرمایه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

ایسنا : مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس از راه‌اندازی و توسعه صندوق‌های مختلف در بازار سرمایه خبر داد و گفت:صندوق زمین و ساختمان در سال جاری راه‌اندازی می‌شود .
ایوب باقرتبار؛ مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس ، از توسعه صندوق‌های مختلف در بازار سرمایه خبر داد و گفت:اولویت سازمان بورس در سال ۹۳ توسعه انواع صندوق است که در این راستا قرار است صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان در سال جاری عملیاتی شود.
وی افزود:بنابراین با توجه به تغییراتی که در این صندوق ایجاد شده است تلاش می‌شود تا با همکاری و ارتباط تنگاتنگ وزارت راه و شهرسازی این صندوق عملیاتی شده و راه‌اندازی شود.
وی ادامه داد:در حال حاضر تقاضا برای راه‌اندازی صندوق زمین و ساختمان زیاد است زیرا پروژه‌های ساخت و ساز کم نیستند و باید از طریق این صندوق تامین مالی صورت گیرد.
باقرتبار راه‌اندازی صندوق‌های پروژه را از دیگر اولویت‌های سازمان بورس در سال جاری دانست و عنوان کرد:قرار است صندوق‌های پروژه به خصوص پروژه‌های تولیدی در بخش پتروشیمی که با کمبود منابع مواجه هستند، ایجاد شود بنابراین این صندوق‌ها برای اجرای پروژه بوده و شبیه صندوق‌های زمین و ساختمان است.
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در ادامه راه‌اندازی صندوق‌های بخشی در اوراق بهادار را از دیگر برنامه‌های سال ۹۳ دانست و اظهار کرد:صندوق های بخشی صندوقی در بخش معدن و بانک است.
وی در ادامه به راه‌اندازی صندوق‌های شاخصی اشاره کرد و در ادامه گفت:صندوق‌های شاخصی برای سرمایه گذاران خارجی طراحی می شود زیرا سرمایه گذاران خارجی علاقمند هستند تا در شاخص سرمایه گذاری کنند.
وی توضیح داد:بنابراین اگر صندوقی طراحی شود که بازدهی شاخص ایران را ارائه دهد برای سرمایه گذاران خارجی جذاب است و در صورتیکه بازار فیوچرز ارز نیز راه اندازی شود آنها می توانند ریسک نوسانات نرخ ارز را کنترل کنند.
به گفته ی باقرتبار راه اندازی صندوق فیوچرز ارز از برنامه سازمان بورس در سال جاری است و راه اندازی این صندوق برای دارندگان ارز و کسانیکه بدهی ارزی دارند بازار بسیار خوبی است.
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس توسعه خدمات مالی را از دیگر برنامه های سازمان در سال جاری دانست و خاطرنشان کرد:توسعه خدمات مالی همچون مشاوره و سبدگردانی از برنامه های سازمان بورس است تا شرکت‌های مشاوره موجود نیز فعالیت خود را افزایش داده و شرکتهای پردازش اطلاعات مالی نیز به وظیفه خود عمل کرده و به نیاز سرمایه گذاران پاسخ دهند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |