یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 14420 13:49:14 1394-05-05
جايزه خوش‌اخلاقي ايران به ايتاليايي‌ها

جايزه خوش‌اخلاقي ايران به ايتاليايي‌ها

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
جايزه خوش‌اخلاقي ايران به ايتاليايي‌ها

جايزه خوش‌اخلاقي ايران به ايتاليايي‌ها

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رييس اتاق مشترک بازرگاني ايران و ايتاليا

به تشريح چشم‌انداز و ضرورت‌هاي روابط تجاري ايران و ايتاليا پرداخت و گفت: ايتاليا به دليل بد اخلاقي نکردن در زمان تحريم‌ها، شانس بالايي براي حضور در بازار ايران دارد.
احمد پورفلاح در گفت‌وگو با ايسنا، درباره اهميت توسعه روابط تجاري ايران و ايتاليا در آينده عنوان کرد: در ميان کشور‌هاي‌ اروپايي ايتاليا تنها کشوري است که تراز تجاري ايران نسبت به آن مثبت است؛ به اين معني که ايتاليا بيشتر از آنکه به ايران جنس بفروشد از ايران جنس خريده است.
وي با بيان اينکه ايتاليا در زمان تحريم‌ها، بسيار ملايم با ايران برخورد کرده است، ادامه داد: رييس کنفدراسيون صنايع ايتاليا با صراحت و شجاعت اعلام کرد که ايتاليا آن‌قدر پول‌ ندارد که بتواند نفت را از کشور ديگري به غير از ايران خريداري کند، چراکه براي اين کار بايد تجهيزات نفتي خود را بر اساس نفت کشور‌هاي ديگر مانند ليبي يا الجزاير تغيير دهد که هزينه زيادي خواهد داشت.
اين کارشناس اقتصادي با بيان اينکه همواه روابط ايران و ايتاليا در عالي‌ترين سطح بوده است، عنوان کرد: ايتاليا به دليل به دليل بداخلاقي نکردن در سال‌هاي اخير، در حال حاضر شانس بالايي براي حضور در بازار ايران دارد. به طور کلي ايتاليا براي روابط تجاري با ايران از مزيت‌هايي نسبت به کشور‌هاي ديگر برخوردار است.
پورفلاح افزود: ايتاليا در بخش صنايع کوچک عملکرد مطلوبي داشته است. بسياري از زير ساخت‌هاي صنايع ايران از جمله صنايع نساجي، لوازم خانگي، پروفيل‌ها و ... ايتاليايي هستند. در چند سال اخير و به دليل تحريم‌ها مجبور شديم به سراغ کشور‌هايي برويم که تکنولوژي پاييني داشتند؛ اتفاقي که باعث صدمه خوردن صنايع‌مان شد.
اين عضو پيشين هيات نمايندگان اتاق بازرگاني تهران همچنين معتقد است که ايتاليا در زمينه صنايع کوچک تجربه زيادي دارد و ايران و ايتاليا مي‌توانند در زمينه اشتغال تبادلات زيادي با يکديگر داشته باشند.
پورفلاح به ظرفيت بالاي ايران و ايتاليا براي روابط در حوزه گردشگري اشاره و تصريح کرد: ايتاليا در زمينه جذب توريست و زيرساخت‌ جاذبه‌هاي توريستي در رده‌هاي بالاي دنيا قرار دارد. با توجه به ظرفيت بالاي ايران براي جذب گردشگر، ايتاليا مي‌تواند در آينده کمک زيادي در اين زمينه به ايران داشته باشد.
آخرين آمارها از وضعيت مبادلات تجاري ايران و ايتاليا در سال 1393 نشانگر اين است که ميزان صادرات ايران به ايتاليا حدود 620 ميليون دلار است که اين ميزان صادرات طي سال هاي اخير بيشترين صادرات ايران به يک کشور اروپايي بوده است.
همچنين آخرين رقم‌ها از وضعيت واردات از اين کشور حاکي از آن است که ايران در سال گذشته يک ميليارد و 60 ميليون دلار از ايتاليا واردات داشته است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |